Decyzja 82/460/EWG w sprawie uzupełnienia do załącznika IV do Konwencji o ochronie Renu przed zanieczyszczeniem chemicznym

DECYZJA RADY 82/460/EWG
z dnia 24 czerwca 1982 r.
w sprawie uzupełnienia do załącznika IV do Konwencji o ochronie Renu przed zanieczyszczeniem chemicznym

(82/460/EWG)

(Dz.U.UE L z dnia 19 lipca 1982 r.)

RADA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą, w szczególności jego art. 235,

uwzględniając wniosek Komisji(1),

uwzględniając opinię Parlamentu Europejskiego(2),

uwzględniając opinię Komitetu Ekonomiczno-Społecznego(3),

a także mając na uwadze, co następuje:

decyzją Rady 77/586/EWG z dnia 25 lipca 1977 r.(4) Europejska Wspólnota Gospodarcza zawarła Konwencję o ochronie Renu przed zanieczyszczeniem chemicznym (zwaną dalej "Konwencją chemiczną") oraz Porozumienie dodatkowe do Porozumienia podpisanego w Bernie dnia 29 kwietnia 1963 r. dotyczącego Międzynarodowej Komisji ochrony Renu przed zanieczyszczeniem (zwanej dalej "Międzynarodową Komisją");

na mocy art. 5 Konwencji chemicznej, Międzynarodowa Komisja zaproponuje, w formie zmian do załącznika IV niniejszej Konwencji, wartości dopuszczalne dla zrzutów niektórych substancji do wód powierzchniowych dorzecza Renu; na mocy art. 14 Konwencji chemicznej do wejścia tych zmian w życie wymagane jest jednomyślne ich przyjęcie przez Umawiające się Strony;

Międzynarodowa Komisja ustaliła wartości maksymalne dla rtęci w formie zalecenia przewidzianego jako uzupełnienie załącznika IV do Konwencji chemicznej;

jest pożądane, aby Wspólnota, jako Umawiająca się Strona Konwencji chemicznej, przyjęła wspomniane wyżej zalecenie,

STANOWI, CO NASTĘPUJE:

Artykuł  1

Zalecenie Międzynarodowej Komisji ochrony Renu przed zanieczyszczeniem przewidziane jako uzupełnienie załącznika IV do Konwencji o ochronie Renu przed zanieczyszczeniem chemicznym, podpisanej w Bonn dnia 3 grudnia 1976 r., zostaje niniejszym przyjęte w imieniu Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej.

Tekst zalecenia dołącza się do niniejszej decyzji.

Artykuł  2

Przewodniczący Rady powiadomi Rząd Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z procedurami ustalonymi w Konwencji chemicznej, o przyjęciu zalecenia, określonego w art. 1.

Sporządzono w Luksemburgu, dnia 24 czerwca 1982 r.

W imieniu Rady
F. AERTS
Przewodniczący

______

(1) Dz.U. C 180 z 18.7.1980, str. 10.

(2) Dz.U. C 291 z 10.11.1980, str. 57.

(3) Dz.U. C 348 z 31.12.1980, str. 1.

(4) Dz.U. L 240 z 19.9.1977, str. 35.

Zalecenie Międzynarodowej Komisji Ochrony Renu przed zanieczyszczeniem stanowiące uzupełnienie załącznika IV do Konwencji o ochronie Renu przed zanieczyszczeniem chemicznym podpisanej w Bonn dnia 3 grudnia 1976 r.

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Opublikowany oryginalnie w tym miejscu tekst nin. zalecenia jest prezentowany w programie "Prawo Europejskie" pod identyfikatorem Dz.U.UE.L.82.210.9.

..................................................

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024