Ogłoszenie o przyjmowaniu zgłoszeń na stanowisko.

OGŁOSZENIE O PRZYJMOWANIU ZGŁOSZEŃ NA STANOWISKO
(2021/C 194 A/01)

W najbliższym czasie w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu pojawi się wakat na stanowisku dyrektora generalnego ds. informacji (grupa zaszeregowania AD 15 lub AD 16). Nabór na to stanowisko odbywa się na podstawie art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej.
I.
ZAKRES ZADAŃ

Dyrekcja Generalna ds. Informacji stanowi jedną z trzech dyrekcji generalnych Trybunału, obok Dyrekcji Generalnej ds. Administracji i Dyrekcji Generalnej ds. Wielojęzyczności. W jej skład wchodzą:

Dyrekcja Technologii Informacyjnej, która odpowiada za projektowanie, monitorowanie i stałą optymalizację systemu informacyjnego instytucji, z nastawieniem na innowacyjność, bezpieczeństwo i pewność przestrzeni cyfrowej, a także za jego architekturę i technologie, na których się opiera,
Dyrekcja Biblioteki, która odpowiada za tworzenie, rozwijanie i udostępnianie zasobów bibliograficznych, dokumentacyjnych i cyfrowych potrzebnych sądom i wydziałom do wykonywania zadań, jak również za przechowywanie dokumentów administracyjnych i archiwów historycznych instytucji, zarządzanie nimi i ich udostępnianie,
Dyrekcja Komunikacji, która odpowiada za opracowanie i wdrożenie polityki komunikacyjnej i informacyjnej, w wymiarze wewnętrznym i zewnętrznym, za publikacje i publiczną dostępność instytucji.

Dyrektor generalny podlega sekretarzowi Trybunału Sprawiedliwości i kieruje Dyrekcją Generalną ds. Informacji, której zadaniem jest tworzenie, przechowywanie i wzbogacanie zasobów, informacji i wiedzy związanych z misją i działalnością instytucji, z ukierunkowaniem - w wymiarze wewnętrznym - na komunikację, skuteczność i wspieranie tej misji, a w wymiarze zewnętrznym - na otwartość, przejrzystość i komunikację. W tym zakresie dyrektor generalny określa i wdraża strategię zarządzania informacją zgodną z priorytetami określonymi przez instytucję, a w szczególności zapewnia rozwój systemu informacyjnego dostosowanego do jej specyficznej roli jako organu sądowniczego i jej obowiązków jako instytucji europejskiej.

Dyrekcja Generalna zatrudnia około 180 urzędników i pracowników, którzy na stałe współpracują z około 200 wykonawcami zewnętrznymi.

Działając jako subdelegowany urzędnik zatwierdzający w odniesieniu do wydatków wchodzących w zakres jego kompetencji, dyrektor generalny zapewnia przestrzeganie przepisów finansowych, w szczególności w odniesieniu do zamówień publicznych.

Dyrektor generalny reprezentuje instytucję wobec organów i urzędów zewnętrznych, w szczególności wobec organów międzyinstytucjonalnych.

II.
PROFIL KANDYDATA
Dobra znajomość zadań, działania i struktury Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej,
Udokumentowane umiejętności w zakresie analizowania, definiowania i opracowywania celów strategicznych oraz ich realizacji,
Zrozumienie wyzwań stojących przed dużymi instytucjami w zakresie zarządzania wiedzą i informacją,
Zdolności kierownicze i motywacyjne w wielokulturowym środowisku dużej jednostki prowadzącej działalność na wielorakich obszarach,
Udokumentowane doświadczenie w planowaniu i efektywnym zarządzaniu w odniesieniu do przydzielonych zasobów, jak również w planowaniu i zarządzaniu w zakresie projektów,
Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne,
Zdolność do zarządzania obszernym budżetem i dużymi zamówieniami, zgodnie z obowiązującymi przepisami finansowymi.
III.
WYMAGANIA

Kandydaci muszą spełniać warunki powołania na urzędników określone w regulaminie pracowniczym urzędników Unii Europejskiej. Kandydat na stanowisko musi ponadto spełniać następujące warunki minimalne:

poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym, potwierdzony dyplomem,
co najmniej 10-letnie odpowiednie doświadczenie zawodowe,
gruntowna znajomość jednego języka urzędowego Unii Europejskiej oraz zadowalająca znajomość innego języka urzędowego Unii Europejskiej. Ze względów służbowych wymagana jest znajomość języka francuskiego lub angielskiego. Jeżeli zatrudniona na stanowisku osoba nie może wykazać się znajomością drugiego z tych języków, będzie zobowiązana do jego opanowania.
IV.
WARUNKI WYNAGRODZENIA I ZATRUDNIENIA

Warunki wynagrodzenia i zatrudnienia odpowiadają warunkom określonym w regulaminie pracowniczym urzędników Unii Europejskiej dla grupy zaszeregowania AD 15 lub AD 16.

V.
PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ

Zgłoszenia na stanowisko należy składać pocztą elektroniczną, wyłącznie na adres DG-DGI@curia.europa.eu, do dnia 21 czerwca 2021 r.

Do zgłoszenia należy dołączyć szczegółowe curriculum vitæ oraz wszelkie istotne dokumenty. Do zgłoszenia należy również załączyć list motywacyjny oraz krótką prezentację (do 5 stron) swojej wizji działania oraz zarządzania dyrekcją generalną, której dotyczy ogłoszenie.

Zatwierdzono w dniu 11 maja 2021 r.Opublikowano w dniu 21 maja 2021 r.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024