Addendum do ogłoszenia o konkursie otwartym: EPSO/AST-SC/08/19 - Woźni w Parlamencie (SC 1/SC 2) ( Dz.U. C 233 A z 11.7.2019 ).

Addendum do ogłoszenia o konkursie otwartym: EPSO/AST-SC/08/19 - Woźni w Parlamencie (SC 1/SC 2)

(Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej C 233 A z dnia 11 lipca 2019 r.)

(2020/C 444 A/03)

(Dz.U.UE C z dnia 22 grudnia 2020 r.)

1.
Ze względu na pandemię COVID-19 od dnia 6 marca 2020 r. EPSO musiało przerwać i zawiesić działania dotyczące trwających konkursów, aby zapewnić zgodność wszelkich odpowiednich środków ostrożności z instrukcjami i wytycznymi przekazanymi przez instytucje UE i organy krajowe. Miało to przede wszystkim wpływ na organizację testów wymagających fizycznej obecności w siedzibie EPSO lub w jednym z akredytowanych ośrodków EPSO. Początkowo EPSO planowało wznowienie testów w połowie września 2020 r. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację związaną z COVID-19, z powodu której organy krajowe wprowadzają środki zakazujące dużych zgromadzeń i ograniczające możliwość podróżowania ze względów zdrowia publicznego, w najbliższej przyszłości nie będzie możliwe przeprowadzanie testów wymagających obecności kandydatów w siedzibie EPSO.
2.
Aby konkursy otwarte mogły się zakończyć w rozsądnym terminie, EPSO ustali optymalny sposób przeprowadzania testów w każdym konkursie i w odpowiednim czasie poinformuje o nim kandydatów. W związku z tym wszystkie testy związane z wyżej wymienionym konkursem odbędą się albo zdalnie, albo w akredytowanych ośrodkach egzaminacyjnych EPSO.

Kandydaci będą mogli wziąć udział w takich zdalnych testach w swoim domu lub biurze, bez konieczności udania się do ośrodka egzaminacyjnego EPSO. Będą się one odbywać za pośrednictwem wideokonferencji. Wszystkie informacje techniczne zostaną przekazane w odpowiednim czasie, w tym instrukcje dotyczące sprawdzenia połączenia internetowego przed dniem, w którym odbędą się testy. Kandydaci są zobowiązani sprawdzać swoje konto EPSO co najmniej dwa razy w tygodniu.

3.
W przypadku testów przeprowadzanych w akredytowanych ośrodkach EPSO kandydaci będą mieli duży wybór ośrodków w całej Europie i na świecie. Zastosowane zostaną wszelkie środki sanitarne niezbędne do przeprowadzenia testów w tych ośrodkach egzaminacyjnych.
4.
Zaproszenia do udziału w testach zostaną opublikowane na kontach EPSO poszczególnych kandydatów.
5.
Testy oceny zintegrowanej przeprowadzane w tym konkursie zostaną zorganizowane albo zdalnie, albo w akredytowanych ośrodkach egzaminacyjnych EPSO.

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2020.444A.4

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Addendum do ogłoszenia o konkursie otwartym: EPSO/AST-SC/08/19 - Woźni w Parlamencie (SC 1/SC 2) ( Dz.U. C 233 A z 11.7.2019 ).
Data aktu: 22/12/2020
Data ogłoszenia: 22/12/2020