Wniosek do Trybunału EFTA o wydanie opinii doradczej złożony przez Beschwerdekommission der Finanzmarktaufsicht w sprawie ADCADA Immobilien AG PCC przeciwko Finanzmarktaufsicht (Sprawa E-10/20).

Wniosek do Trybunału EFTA o wydanie opinii doradczej złożony przez Beschwerdekommission der Finanzmarktaufsicht w sprawie ADCADA Immobilien AG PCC przeciwko Finanzmarktaufsicht
(Sprawa E-10/20)

(2020/C 436/07)

(Dz.U.UE C z dnia 17 grudnia 2020 r.)

W dniu 5 sierpnia 2020 r. do kancelarii Trybunału EFTA wpłynął wniosek z dnia 29 lipca 2020 r., w którym Beschwerdekommission der Finanzmarktaufsicht (Komisja Odwoławcza Urzędu Nadzoru Finansowego) zwraca się o wydanie opinii doradczej w sprawie ADCADA Immobilien AG PCC przeciwko Finanzmarktaufsicht w odniesieniu do następujących kwestii:

1.
Na podstawie jakich kryteriów należy oceniać, czy - zgodnie z art. 2 lit. d) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1129 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie prospektu, który ma być publikowany w związku z ofertą publiczną papierów wartościowych lub dopuszczeniem ich do obrotu na rynku regulowanym - przedstawiono wystarczające informacje na temat warunków oferty i oferowanych papierów wartościowych w celu umożliwienia inwestorowi podjęcia decyzji o nabyciu lub subskrypcji tych papierów wartościowych?
2.
Czy dla oceny istnienia oferty publicznej w rozumieniu art. 2 lit. d) tego rozporządzenia ma znaczenie okoliczność, że promując ofertę, wyraźnie i w widoczny sposób wskazano "HIER INFORMIEREN" ("WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ") lub "Unverbindlich informieren" ("Uzyskaj dalsze informacje bez zobowiązań"), a pełne warunki emisji obligacji nie są dostępne w internecie ani w inny sposób ogólnie dostępne?
3.
Czy dla celów art. 1 ust. 4 lit. b) tego rozporządzenia ma znaczenie okoliczność, że oferujący podejmuje odpowiednie środki w celu zapewnienia, aby pełne warunki emisji obligacji były przekazywane potencjalnym nabywcom wyłącznie na żądanie, przy jednoczesnym zapewnieniu, że informacje te przekazywane są jedynie 149 osobom fizycznym lub prawnym na państwo członkowskie, innym niż inwestorzy kwalifikowani?
4.
Czy dla celów art. 1 ust. 4 lit. b) tego rozporządzenia ma znaczenie, że oferta jest rozpowszechniana w państwie członkowskim za pośrednictwem różnych środków przekazu? Jeżeli tak, to na podstawie jakich warunków ofertę przedstawioną w różnych środkach przekazu należy uznać za skonsolidowaną ofertę tych samych papierów wartościowych będących przedmiotem oferty publicznej, a kiedy należy uznać, że istnieje nowa oferta? Czy dzieląc ofertę na różne środki przekazu, można osiągnąć liczbę osób fizycznych lub prawnych na państwo członkowskie poniżej 150?

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2020.436.9

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Wniosek do Trybunału EFTA o wydanie opinii doradczej złożony przez Beschwerdekommission der Finanzmarktaufsicht w sprawie ADCADA Immobilien AG PCC przeciwko Finanzmarktaufsicht (Sprawa E-10/20).
Data aktu: 17/12/2020
Data ogłoszenia: 17/12/2020