Addendum do ogłoszenia o konkursie otwartym EPSO/AD/374/19 - Administratorzy (AD 7) w następujących dziedzinach: 1. Prawo konkurencji 2. Prawo finansowe 3. Przepisy dotyczące unii gospodarczej i walutowej 4. Przepisy finansowe mające zastosowanie do budżetu UE 5. Ochrona monet euro przed fałszowaniem ( Dz.U. C 191 A z 6.6.2019 ).

Addendum do ogłoszenia o konkursie otwartym EPSO/AD/374/19 - Administratorzy (AD 7) w następujących dziedzinach:1. Prawo konkurencjim2. Prawo finansowe 3. Przepisy dotyczące unii gospodarczej i walutowej 4. Przepisy finansowe mające zastosowanie do budżetu UE 5. Ochrona monet euro przed fałszowaniem

(Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej C 191 A z dnia 6 czerwca 2019 r.)

(2020/C 374 A/02)

(Dz.U.UE C z dnia 5 listopada 2020 r.)

1.
Ze względu na pandemię COVID-19 dnia 6 marca 2020 r. EPSO musiało przerwać i zawiesić wszystkie działania w zakresie oceny zintegrowanej w swoich siedzibach w Brukseli i Luksemburgu, aby zapewnić wszelkie odpowiednie środki ostrożności zgodnie z instrukcjami i wytycznymi przekazanymi przez instytucje UE i organy krajowe. Miało to również wpływ na organizację testów komputerowych, które powinny odbyć się w dniu oceny zintegrowanej. Początkowo EPSO planowało wznowienie testów oceny zintegrowanej w przypadku niektórych konkursów począwszy od połowy września 2020 r. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację związaną z COVID-19, z powodu której organy krajowe wprowadzają środki zakazujące dużych zgromadzeń i ograniczające możliwość podróżowania ze względów zdrowia publicznego, w najbliższej przyszłości nie będzie możliwe przeprowadzanie testów wymagających obecności kandydatów w siedzibie EPSO. Ponieważ testy wielokrotnego wyboru miały się odbywać w dniu oceny zintegrowanej, EPSO było zmuszone wybrać inny sposób ich przeprowadzania. Testy te będą zatem odbywały się w akredytowanych ośrodkach egzaminacyjnych EPSO.
2.
Aby konkursy otwarte mogły się zakończyć w rozsądnym terminie, EPSO zorganizuje testy oceny zintegrowanej w trybie online (zdalnie). Do testów przeprowadzanych zdalnie kandydaci będą mogli przystępować z domu lub z biura, bez konieczności stawiania się w ośrodku egzaminacyjnym EPSO. Będą one odtąd przeprowadzane za pośrednictwem wideokonferencji. Wszystkie informacje techniczne zostaną przekazane w odpowiednim czasie, w tym instrukcje dotyczące sprawdzenia połączenia internetowego przed dniem, w którym odbędą się testy. Zaproszenia do udziału w testach zostaną opublikowane na kontach EPSO kandydatów. Kandydaci są zobowiązani sprawdzać swoje konto EPSO co najmniej dwa razy w tygodniu.
3.
Niektórzy kandydaci wzięli udział w testach oceny zintegrowanej osobiście przed dniem 6 marca 2020 r.

Wyniki tych testów zachowają ważność z wyjątkiem ćwiczenia w grupie, które zostanie zastąpione innym testem: rozmową sytuacyjną badającą poziom kompetencji.

Kandydaci, którzy nie wzięli udziału w testach oceny zintegrowanej osobiście przed dniem 6 marca 2020 r. i którzy teraz nie mogą już tego zrobić, odbędą wszystkie testy w ramach oceny zintegrowanej zdalnie w ciągu jednego dnia lub kilku dni.

4.
Wszyscy kandydaci muszą być poddani tym samym testom w celu zapewnienia równego traktowania. Ćwiczenia w grupie nie da się przeprowadzić w zadowalający sposób w formie zdalnej. Ewentualne pojawienie się problemów technicznych mogłoby zakłócić dynamikę grupy i wpłynąć negatywnie na wyniki uczestniczących w tym zadaniu kandydatów. W związku z tym wszyscy kandydaci (także ci, którzy wzięli już udział w ćwiczeniu w grupie) będą musieli przejść rozmowę sytuacyjną badającą poziom kompetencji. Rozmowa ta zostanie zorganizowana zdalnie za pośrednictwem wideokonferencji i zajmie od 30 do 40 minut.

Rozmowa pozwoli sprawdzić szereg kompetencji ogólnych (analiza i rozwiązywanie problemów, nauka i rozwój osobisty, ustalanie priorytetów i organizacja, odporność, umiejętność pracy w zespole oraz zdolności przywódcze) poprzez stawiane kandydatom pytania o to, jak zareagowaliby w konkretnej sytuacji. Ma ona formę indywidualnego spotkania online z przeszkoloną osobą prowadzącą rozmowę, która udziela dodatkowych informacji zgodnie z częściowo ustalonym scenariuszem.

Na około dwa lub trzy tygodnie przed rozpoczęciem okresu testowania za pomocą rozmów sytuacyjnych kandydaci otrzymają opis zadania oraz informacje ogólne, które pomogą im przygotować się do rozmowy. W ramach zadania kandydaci zostaną poproszeni o zastąpienie współpracownika i przejęcie odpowiedzialności za różne zadania i sytuacje, które będą omawiane podczas rozmowy. Pojawią się również dodatkowe sytuacje, niezwiązane z opisem zadania. Podczas rozmowy kandydaci będą mieli dostęp do otrzymanego opisu zadania i do informacji ogólnych.

Rozmowy z kandydatami będą przeprowadzać pracownicy UE. Dwóch członków komisji konkursowej będzie obserwować rozmowę i oceniać wyniki każdego kandydata oraz przyznawać punkty w odniesieniu do poszczególnych kompetencji objętych testem. Osoba przeprowadzająca rozmowę nie będzie zaangażowana w ocenę kandydata.

5.
Kandydaci, którzy nie wzięli jeszcze udziału w komputerowych testach wielokrotnego wyboru, mogą to zrobić w akredytowanych ośrodkach egzaminacyjnych EPSO. Kandydaci będą mogli wybrać spośród dużej liczby akredytowanych ośrodków egzaminacyjnych w całej Europie i na świecie. Zastosowane zostaną w nich wszelkie środki sanitarne niezbędne do przeprowadzenia testów. Kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w tych testach oddzielnie, za pośrednictwem konta EPSO.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2020.374A.3

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Addendum do ogłoszenia o konkursie otwartym EPSO/AD/374/19 - Administratorzy (AD 7) w następujących dziedzinach: 1. Prawo konkurencji 2. Prawo finansowe 3. Przepisy dotyczące unii gospodarczej i walutowej 4. Przepisy finansowe mające zastosowanie do budżetu UE 5. Ochrona monet euro przed fałszowaniem ( Dz.U. C 191 A z 6.6.2019 ).
Data aktu: 05/11/2020
Data ogłoszenia: 05/11/2020