Zaproszenie do składania aplikacji.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA APLIKACJI

(2016/C 344 A/01)

Wkrótce nastąpi wakat na stanowisku zastępcy sekretarza (w grupie zaszeregowania AD 15 - AD 16) Trybunału Sprawiedliwości. Stanowisko to zostanie obsadzone zgodnie z procedurą przewidzianą w art. 19 regulaminu postępowania przed Trybunałem.

(Dz.U.UE C z dnia 20 września 2016 r.)

Charakter zadań

Zastępca sekretarza wspiera sekretarza oraz zastępuje go w razie wystąpienia przeszkody w wykonywaniu jego obowiązków sądowych.

W związku z tym zastępca sekretarza kieruje pracami sekretariatu, podzielonego na sekcje językowe, w którym zatrudnionych jest około pięćdziesięciu osób ze wszystkich państw członkowskich Unii. Jest on odpowiedzialny za administrację w zakresie postępowań w sprawach rozpatrywanych przez Trybunał i dba o ich prawidłowy przebieg.

Obowiązki zastępcy sekretarza wymagają potwierdzonych umiejętności w redagowaniu tekstów prawnych oraz w zakresie zadań związanych ze stosowaniem norm proceduralnych. Obowiązki te wymagają również dużej zdolności do prowadzenia wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji, w szczególności w ramach stosunków utrzymywanych przez Trybunał z organami prawodawczymi i z przedstawicielami stron przed Trybunałem.

Zastępca sekretarza jest odpowiedzialny za ogół zadań spoczywających na osobie kierującej służbą.

Wymagania

Kandydaci posiadający obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej powinni:

-
posiadać pełne wykształcenie wyższe prawnicze poświadczone dyplomem uniwersyteckim, jak również gruntowną znajomość prawa Unii Europejskiej,
-
posiadać dobrą znajomość procedur sądowych stosowanych w Trybunale,
-
wykazać się zdolnością do kierowania pracami dużej jednostki administracyjnej,
-
posiadać właściwe doświadczenie zawodowe w stosunku do wykonywanych zadań,
-
posiadać bardzo dobrą znajomość języka francuskiego i dobrą znajomość przynajmniej dwóch innych języków urzędowych Unii Europejskiej.

Zgłaszanie kandydatur

Kandydatury na to stanowisko należy zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej do Sekretarza Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, na adres: GREFFIER-ADJOINT@curia.europa.eu najpóźniej do dnia 11 października 2016 r. Do zgłoszeń należy dołączyć szczegółowy życiorys zawierający w szczególności wszystkie niezbędne dane o wieku kandydata, jego tytułach i stopniach naukowych, znajomości języków, obecnych i wcześniej wykonywanych zajęciach oraz ewentualnym doświadczeniu sądowym i międzynarodowym.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024