Opinia Komitetu Doradczego ds. Koncentracji wydana na posiedzeniu w dniu 9 lutego 2015 r. dotycząca projektu decyzji w sprawie M.7194 - Liberty Global/W&W/Corelio/De Vijver Media - Sprawozdawca: Dania.

Opinia Komitetu Doradczego ds. Koncentracji wydana na posiedzeniu w dniu 9 lutego 2015 r. dotycząca projektu decyzji w sprawie M.7194 - Liberty Global/W&W/Corelio/De Vijver Media

Sprawozdawca: Dania

(2015/C 175/06)

(Dz.U.UE C z dnia 29 maja 2015 r.)

Koncentracja

1.
Komitet Doradczy zgadza się z Komisją, że zgłoszona transakcja stanowi koncentrację w rozumieniu art. 3 ust. 1 lit. b) rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw.
2.
Komitet Doradczy zgadza się z Komisją, że zgłoszona transakcja ma wymiar unijny zgodnie z art. 1 ust. 2 rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw.

Rynki właściwe

3.
Komitet Doradczy zgadza się z zaproponowanymi przez Komisję definicjami właściwych rynków produktowych i geograficznych, określonymi w projekcie decyzji.
4.
W szczególności Komitet Doradczy zgadza się z Komisją, że do celów oceny zgłaszanej koncentracji należy wyróżnić następujące rynki:
a)
belgijski lub węższy (regionalny) rynek produkcji treści telewizyjnych oraz belgijski lub węższy (regionalny) rynek udzielania licencji na prawa do transmisji treści telewizyjnych;
b)
rynek hurtowych dostaw FTA/podstawowych płatnych kanałów telewizyjnych w obrębie zasięgu sieci kablowej Telenet oraz rynek hurtowych dostaw kanałów telewizyjnych typu Premium Pay w obrębie zasięgu sieci kablowej Telenet;
c)
rynek świadczenia detalicznych usług telewizyjnych w obrębie zasięgu sieci kablowej Telenet;
d)
belgijski lub węższy (regionalny) rynek sprzedaży czasu reklamowego (w kanałach telewizyjnych).

Ocena konkurencji

5.
Komitet Doradczy zgadza się z Komisją, że proponowana koncentracja budzi wątpliwości co do jej zgodności z rynkiem wewnętrznym lub znaczną jego częścią:
a)
w odniesieniu do powiązań wertykalnych między rynkiem hurtowej sprzedaży FTA/podstawowych płatnych kanałów telewizyjnych w obrębie zasięgu sieci kablowej Telenet, z jednej strony, oraz rynkiem niższego szczebla świadczenia usług telewizyjnych dla użytkowników końcowych w zakresie zasięgu sieci kablowej Telenet, z drugiej strony, pod względem:
(i)
zamknięcia dostępu do czynników produkcji;
(ii)
zamknięcia dostępu do bazy klientów.

Środki zaradcze

6.
Komitet Doradczy zgadza się z Komisją, że - również w świetle rozwoju sytuacji po zgłoszeniu, podsumowanych w sekcji 6 projektu decyzji - zobowiązania są wystarczające, aby zmniejszyć obawy powstałe w wyniku zgłoszonej koncentracji co do jej zgodności z rynkiem wewnętrznym lub znaczną jego częścią:
a)
w odniesieniu do powiązań wertykalnych między rynkiem hurtowej sprzedaży FTA/podstawowych płatnych kanałów telewizyjnych w obrębie zasięgu sieci kablowej Telenet, z jednej strony, oraz rynkiem niższego szczebla świadczenia usług telewizyjnych dla użytkowników końcowych w zakresie zasięgu sieci kablowej Telenet, z drugiej strony, pod względem:
(i)
zamknięcia dostępu do czynników produkcji;
(ii)
zamknięcia dostępu do bazy klientów.
Mniejszość członków Komitetu Doradczego wstrzymuje się od głosu.
7.
Komitet Doradczy zgadza się z Komisją, że o ile spełnione zostaną wszystkie zobowiązania zaproponowane przez strony oraz wszystkie zobowiązaniami rozważane łącznie, jest mało prawdopodobne, aby zgłoszona koncentracja zakłóciła w znaczący sposób skuteczną konkurencję na rynku wewnętrznym ani na znacznej jego części. Mniejszość członków Komitetu Doradczego wstrzymuje się od głosu.
8.
Komitet Doradczy zgadza się ze stanowiskiem Komisji, w myśl którego zgłoszona koncentracja powinna zostać uznana za zgodną z rynkiem wewnętrznym oraz Porozumieniem EOG zgodnie z art. 2 ust. 2 i art. 8 ust. 2 rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw. Mniejszość członków Komitetu Doradczego wstrzymuje się od głosu.

Zmiany w prawie

Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa z podpisem prezydenta

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 07.06.2024
Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2015.175.8

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Opinia Komitetu Doradczego ds. Koncentracji wydana na posiedzeniu w dniu 9 lutego 2015 r. dotycząca projektu decyzji w sprawie M.7194 - Liberty Global/W&W/Corelio/De Vijver Media - Sprawozdawca: Dania.
Data aktu: 29/05/2015
Data ogłoszenia: 29/05/2015