Zaproszenie do zgłaszania kandydatur - Dyrektor generalny ds. pracowniczych i finansowych.

ZAPROSZENIE DO ZGŁASZANIA KANDYDATUR

Dyrektor generalny ds. pracowniczych i finansowych

(2014/C 116 A/02)

(Dz.U.UE C z dnia 16 kwietnia 2014 r.)

Wkrótce będzie istniał wakat na stanowisku dyrektora generalnego (w grupie zaszeregowania AD 15-AD 16) ds. pracowniczych i finansowych w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Stanowisko to zostanie obsadzone na podstawie art. 29 ust. 2 Regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej.

CHARAKTER ZADAŃ

Osoba, która obejmie to stanowisko, będzie odpowiedzialna, pod bezpośrednim zwierzchnictwem Sekretarza Trybunału, za koordynację i zarządzenie Dyrekcją Generalną ds. Pracowniczych i Finansowych.

Ta Dyrekcja Generalna, która liczy około 100 osób, składa się z dwóch dyrekcji.

Jedna z nich jest odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi. Zapewnia ona w szczególności przeprowadzenie rekrutacji pracowników, zarządzanie stanowiskami i przebiegiem kariery, ustalenie praw związanych z wynagrodzeniem, zarządzanie prawami określonymi w regulaminie pracowniczym, ustalenie praw emerytalnych, zarządzanie różnymi formami organizacji pracy, administrowanie spraw o charakterze medycznym i medyczno-socjalnym, ustalanie i wypłatę wynagrodzenia, wyliczanie i zwrot kosztów podróży służbowych, określanie i realizację programu kształcenia zawodowego.

Druga dyrekcja, czyli Dyrekcja ds. Budżetu i Spraw Finansowych ma dwa główne obszary działalności. Z jednej strony, do jej zadań należy przygotowanie, negocjacje i monitorowanie budżetu, kontrola operacji związanych z wykonaniem budżetu oraz zapewnienie pomocy i doradztwa w zakresie kontroli wewnętrznej i zarządzania finansami (w szczególności w odniesieniu do zamówień publicznych). Z drugiej strony, jest ona odpowiedzialna za księgowość, przygotowanie i przedstawienie sprawozdania finansowego, zarządzanie środkami finansowymi i płatnościami, za zapewnienie wsparcia dla administratorów środków w korzystaniu przez nich z programu księgowego i finansowego.

WYMAGANIA

Kandydaci muszą:

-
posiadać wyższe wykształcenie uniwersyteckie poświadczone dyplomem;
-
wykazywać się zdolnością w zakresie kierowania i koordynowania pracami dużej jednostki administracyjnej;
-
posiadać wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe w dziedzinach, których dotyczy funkcjonowanie dyrekcji generalnej;
-
posiadać gruntowną znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej oraz odpowiednią znajomość innego języka urzędowego Unii. Zważywszy na charakter służby, konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego i francuskiego.

ZGŁASZANIE KANDYDATUR

Kandydatury na to stanowisko należy kierować wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: DGPF-CURIA@curia.europa.eu najpóźniej do dnia 15 maja 2014 r. do godz. 18.00 czasu luksemburskiego. Do zgłoszeń należy dołączyć szczegółowy życiorys wraz z wszystkimi koniecznymi dokumentami. Kandydaci są proszeni także o załączenie do swej kandydatury nieprzekraczającego pięciu stron pisma przedstawiającego wizję sprawowania przez nich tej funkcji oraz wskazującego powody, dla których ich zdaniem kwalifikują się oni do objęcia tego stanowiska.

Luksemburg, dnia 1 kwietnia 2014 r.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024