Działanie przygotowawcze "Obieg filmów w epoce cyfrowej" - Zaproszenie do składania wniosków 2013.

Działanie przygotowawcze "Obieg filmów w epoce cyfrowej" - Zaproszenie do składania wniosków 2013

(2013/C 140/08)

(Dz.U.UE C z dnia 18 maja 2013 r.)

1.
Cele

W dniu 12 grudnia 2012 r. Parlament Europejski przyjął budżet w wysokości 2 mln EUR na drugi rok realizacji działania przygotowawczego "Obieg filmów w epoce cyfrowej". Celem działania jest wypróbowanie innowacyjnych strategii w dziedzinie dystrybucji filmów europejskich (w salach kinowych, na płytach DVD, poprzez usługę wideo na życzenie, podczas festiwali, w telewizji itp.).

Chodzi w szczególności o określenie warunków, które mogłyby zwiększyć komplementarność różnych nośników i kanałów dystrybucji w celu optymalizacji obiegu międzynarodowego i zwiększenia ogólnej liczby odbiorców filmów europejskich w Unii Europejskiej.

2.
Kwalifikujące się działania

Działanie przygotowawcze będzie wspierać projekty, w ramach których podjęte zostaną próby równoczesnego lub prawie równoczesnego udostępniania filmów w ramach wszystkich nośników i kanałów dystrybucji w wielu regionach europejskich.

Projekty ograniczające się do europejskich dzieł kinematograficznych i ich dystrybucji w państwach Unii Europejskiej będą musiały obejmować znaczną liczbę filmów i regionów.

Podjęcie działań na dużą skalę jest niezbędne, aby móc sformułować na podstawie działania przygotowawczego użyteczne wnioski i aby działanie stało się narzędziem wspomagającym podejmowanie decyzji przez organy publiczne i pracowników europejskiego przemysłu filmowego.

W tej perspektywie działania w ramach projektów będą musiały obejmować także organizację, w końcowej fazie, otwartego spotkania w celu przedstawienia pracownikom europejskiego przemysłu filmowego i organom publicznym głównych wyników eksperymentu oraz sformułowanych wniosków.

3.
Kwalifikujący się wnioskodawcy

Kwalifikowalne wnioski muszą zostać zgłoszone przez podmiot spełniający trzy następujące kryteria:

muszą należeć do niego przedsiębiorstwa lub organizacje związane z branżą audiowizualną (producenci, agenci sprzedaży, dystrybutorzy, posiadacze praw, firmy marketingowe, kina, posiadacze platform wideo na życzenie itp.),
siedziby wszystkich członków podmiotu składającego wniosek (koordynatorów i partnerów) muszą znajdować się w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej,
w skład podmiotu składającego wniosek musi wchodzić co najmniej dwóch agentów sprzedaży.

Wysokość wkładu, o który wnioskuje podmiot, nie może przekroczyć 70 % całości kwalifikowalnych kosztów projektu.

4.
Kryteria przyznania dotacji

Kwalifikującym się wnioskom będą przyznawane punkty od 0 do 100 na podstawie następujących wag:

Kryterium przyznawania finansowania nr 1: jakość projektu (50 punktów):

liczba, różnorodność i komplementarność filmów i regionów objętych działaniem (15 punktów),
skuteczność strategii marketingowej (15 punktów),
skuteczność strategii zastosowanych w celu zbadania kwestii komplementarności regionów i sektorów dystrybucji (15 punktów),
poziom innowacyjności (5 punktów).

Kryterium przyznawania finansowania nr 2: zarządzanie projektem (50 punktów):

charakterystyka podmiotu składającego wniosek (10 punktów),
jakość planu zarządzania projektem i podmiotem (15 punktów),
jakość proponowanej metodyki gromadzenia, analizy i umieszczenia w szerszym kontekście otrzymanych wyników (15 punktów),
stosunek kosztów do korzyści płynących z proponowanego działania (10 punktów).
5.
Budżet projektów

Maksymalny budżet dostępny w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków wynosi 1.994.000 EUR. Wsparcie finansowe Komisji nie może przekroczyć 70 % całkowitych kosztów kwalifikowalnych.

Wkład finansowy zostanie przyznany w postaci dotacji.

6.
Ostateczny termin nadsyłania wniosków

Wnioski należy przesłać najpóźniej do dnia 6 września 2013 r. na adres:

Komisja Europejska

Directorate-General for Education and Culture

Directorate E - Culture and Creativity

Unit E3 - Creative Europe Programme - MEDIA

Office: J-70 01/141

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

7.
Pełne informacje

Program prac, wytyczne oraz formularze wniosków znajdują się pod adresem:

http://ec.europa.eu/media

Wnioski muszą spełniać wszystkie warunki wytycznych, zostać przedstawione na udostępnionych formularzach i zawierać wszystkie informacje i załączniki wymienione w pełnym tekście zaproszenia.

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2013.140.14

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Działanie przygotowawcze "Obieg filmów w epoce cyfrowej" - Zaproszenie do składania wniosków 2013.
Data aktu: 18/05/2013
Data ogłoszenia: 18/05/2013