Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/19/12 - Program "Młodzież w działaniu" - Poddziałanie 4.4 - Projekty stymulujące innowacyjność i jakość.

Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/19/12

Program "Młodzież w działaniu"

Poddziałanie 4.4 - Projekty stymulujące innowacyjność i jakość

(2012/C 187/09)

(Dz.U.UE C z dnia 27 czerwca 2012 r.)

1.
Cel i opis

Niniejsze zaproszenie do składania wniosków ma na celu wsparcie projektów zmierzających do wprowadzenia, wdrożenia i promowania wysokiej jakości innowacyjnych elementów w dziedzinie edukacji pozaformalnej i pracy z młodzieżą.

Takie innowacyjne aspekty mogą odnosić się do:

treści i celów, zgodnie z ewolucją ram współpracy europejskiej w dziedzinie młodzieży i priorytetami programu "Młodzież w działaniu", oraz
stosowanej metodyki, polegającej na wprowadzaniu nowych pomysłów i rozwiązań w dziedzinie edukacji pozaformalnej i pracy z młodzieżą.

Kwestie priorytetowe

Pierwszeństwo będą miały projekty, które najlepiej odzwierciedlają następujące priorytety:

(i)
Stałe założenia priorytetowe programu "Młodzież w działaniu":
udział młodzieży,
różnorodność kulturowa,
obywatelstwo europejskie,
włączenie mniej uprzywilejowanej młodzieży.
(ii)
Roczne założenia priorytetowe programu "Młodzież w działaniu":
bezrobocie, ubóstwo i marginalizacja osób młodych,
duch inicjatywy, kreatywności i przedsiębiorczości, szanse zatrudnienia,
sport dla wszystkich i aktywność na świeżym powietrzu,
ogólnoświatowe wyzwania środowiskowe i zmiany klimatu.
2.
Kwalifikujący się wnioskodawcy

Wnioski składają nienastawione na zysk organizacje lub sieci prowadzące działalność w dziedzinie pracy z młodzieżą.

Mogą nimi być:

pozarządowe organizacje młodzieżowe,
organy publiczne na poziomie regionalnym lub lokalnym.

Dotyczy to zarówno wnioskodawców, jak i organizacji partnerskich.

Wnioskodawcy muszą - w wyznaczonym terminie składania wniosków - od co najmniej dwóch (2) lat posiadać oficjalną siedzibę w jednym z państw uczestniczących w programie.

W programie uczestniczą następujące kraje:

państwa członkowskie Unii Europejskiej: Belgia, Bułgaria, Republika Czeska, Dania, Niemcy, Estonia, Irlandia, Grecja, Hiszpania, Francja, Włochy, Cypr, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Węgry, Malta, Niderlandy, Austria, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Finlandia, Szwecja, Zjednoczone Królestwo,(1)
następujące państwa członkowskie Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA): Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria,
kraje kandydujące będące beneficjentami strategii przedakcesyjnej, zgodnie z ogólnymi zasadami oraz ogólnymi warunkami i ustaleniami określonymi w umowach ramowych zawartych z tymi krajami w celu ich uczestnictwa w programach UE: Chorwacja, Turcja.

Projekty muszą być oparte na transnarodowym partnerstwie pomiędzy co najmniej czterema (4) promotorami z różnych państw uczestniczących w programie (w tym wnioskodawca), z których co najmniej jedno (1) jest państwem członkowskim Unii Europejskiej.

Należy zwrócić uwagę, że każdy wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków.

Osoby fizyczne nie mogą ubiegać się o dotacje w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków.

3.
Kwalifikujące się działania

Projekt musi obejmować działania nienastawione na zysk oraz dotyczyć problematyki młodzieży i edukacji pozaformalnej.

Rozpoczęcie projektów musi nastąpić w okresie od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 30 kwietnia 2013 r.

Czas trwania projektów wynosi minimalnie 12 miesięcy i maksymalnie 18 miesięcy.

4.
Kryteria przyznawania dotacji

Kwalifikujące się wnioski zostaną ocenione w oparciu o następujące kryteria:

istotność projektu w odniesieniu do celów i założeń priorytetowych programu "Młodzież w działaniu" i zaproszenia do składania wniosków (25 %),
jakość projektu i ujętych w nim metod pracy (60 %),
profil promotorów/uczestników zaangażowanych w projekt (15 %).
5.
Budżet

Całkowity budżet przyznany na współfinansowanie projektów w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków szacuje się na 1.500.000 EUR.

Pomoc finansowa Agencji nie może przekroczyć 70 % całkowitych wydatków kwalifikowalnych w ramach projektu.

Maksymalna dotacja nie może przekroczyć 100.000 EUR.

Agencja zastrzega sobie prawo do nieprzyznania wszystkich dostępnych funduszy.

6.
Termin składania wniosków

Wnioski o dotacje muszą być sporządzone w jednym z języków urzędowych UE na formularzu elektronicznym przeznaczonym do tego celu.

Formularze dostępne są w internecie pod następującym adresem:

http://eacea.ec.europa.eu/youth/index_en.htm

Należycie wypełniony formularz elektroniczny należy złożyć do godziny 12.00 (południe, czas brukselski) dnia 3 września 2012 r.

Papierową wersję wniosku również należy wysłać najpóźniej do dnia 3 września 2012 r. na następujący adres:

Education, Audiovisual and Culture Executive Agency

'Youth in Action' programme - EACEA/19/12

BOUR 4/029

Avenue du Bourget/Bourgetlaan 1

1140 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

pocztą (decyduje data stempla pocztowego),
przesyłką kurierską (decyduje data odebrania przesyłki przez firmę kurierską, uznawana za dowód nadania przesyłki - do formularza należy dołączyć kopię potwierdzenia nadania).

Wnioski wysłane faksem lub pocztą elektroniczną nie będą przyjmowane.

7.
Informacje dodatkowe

Wnioski muszą spełniać wymogi określone w wytycznych dla wnioskodawców dotyczących zaproszenia do składania wniosków EACEA/19/12, muszą być złożone na formularzu przeznaczonym do tego celu i zawierać wszystkie stosowne załączniki.

Powyższe dokumenty można znaleźć w internecie pod następującym adresem:

http://eacea.ec.europa.eu/youth/index_en.htm

______

(1) Osoby pochodzące z krajów i terytoriów zamorskich oraz, w stosownych przypadkach, instytucje publiczne lub prywatne mające tam siedzibę, kwalifikują się do udziału w programie "Młodzież w działaniu" według zasad określonych w programie i ustaleń obowiązujących państwo członkowskie, z którym są związane. Lista krajów i terytoriów zamorskich znajduje się w załączniku 1A do decyzji Rady 2001/822/WE z dnia 27 listopada 2001 r. w sprawie stowarzyszenia krajów i terytoriów zamorskich ze Wspólnotą Europejską ("decyzja o stowarzyszeniu zamorskim"), Dz.U. L 314 z 30.11.2001: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2001D0822:20011202:PL:PDF

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2012.187.8

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/19/12 - Program "Młodzież w działaniu" - Poddziałanie 4.4 - Projekty stymulujące innowacyjność i jakość.
Data aktu: 27/06/2012
Data ogłoszenia: 27/06/2012