Zatwierdzenie pomoc państwa zgodnie z art. 107 i 108 TFUE - Sprawy, w których Komisja nie wnosi zastrzeżeń.

Zatwierdzenie pomoc państwa zgodnie z art. 107 i 108 TFUE

Sprawy, w których Komisja nie wnosi zastrzeżeń

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2010/C 224/02)

Dz.U.UE C z dnia 19 sierpnia 2010 r.)

Data przyjęcia decyzji 6.7.2010
Numer środka pomocy państwa N 568/09
Państwo członkowskie Polska
Region -
Nazwa (i/lub nazwa beneficjenta) Pomoc publiczna w zakresie wspierania kultury i dziedzictwa kulturowego w ramach Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka"
Podstawa prawna Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki w sprawie szczegółowego przeznaczenia, warunków i trybu udzielania pomocy publicznej na wspieranie inwestycji w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym w zakresie wspierania kultury i dziedzictwa kulturowego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (projekt z dnia 5 czerwca 2009 r.).
Rodzaj środka pomocy Program pomocy
Cel pomocy Promowanie kultury
Forma pomocy Dotacje bezpośrednie
Budżet Całkowita kwota pomocy przewidziana w ramach programu 298 mln PLN
Intensywność pomocy 85 %
Czas trwania Do 31.12.2013
Sektory gospodarki Działalność związana z kulturą, rekreacją i sportem
Nazwa i adres organu przyznającego pomoc Ministry of Regional Development

ul. Wspólna 2/4

00-926 Warszawa

POLSKA/POLAND

Inne informacje -

Oryginalny tekst decyzji, z którego usunięto wszystkie informacje poufne, znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/community_law/state_aids/state_aids_texts_pl.htm

Data przyjęcia decyzji 20.7.2010
Numer środka pomocy państwa N 145/10
Państwo członkowskie Niemcy
Region Sachsen
Nazwa (i/lub nazwa beneficjenta) Förderung von Qualifizierungsmaßnahmen für Gefangene in Sachsen
Podstawa prawna §§ 23 und 44 Sächsische Haushaltsordnung - SäHO; Richtlinie des Sächsischen Staatsministeriums der Justiz zur Förderung von aus dem Europäischen Sozialfonds mitfinanzierten Vorhaben zur beruflichen Qualifizierung von Gefangenen (ESF-Richtlinie Qualifizierung Gefangener)
Rodzaj środka pomocy Program pomocy
Cel pomocy Zatrudnienie, Szkolenia
Forma pomocy Dotacje bezpośrednie
Budżet Roczne wydatki planowane w ramach programu pomocy 5,5 mln EUR Całkowita kwota pomocy przewidziana w ramach programu 38,62 mln EUR
Intensywność pomocy -
Czas trwania 2007-2013
Sektory gospodarki Edukacja
Nazwa i adres organu przyznającego pomoc Sächsische Aufbaubank - Förderbank (SAB)
Inne informacje -

Oryginalny tekst decyzji, z którego usunięto wszystkie informacje poufne, znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/community_law/state_aids/state_aids_texts_pl.htm

Data przyjęcia decyzji 28.6.2010
Numer środka pomocy państwa N 202/10
Państwo członkowskie Hiszpania
Region -
Nazwa (i/lub nazwa beneficjenta) Recapitalisation of Cajasur
Podstawa prawna Articulo 7 del Real Decreto ley 9/2009, sobre reestructuración bancaria y reforzamiento de los recursos propios de las entidades de crédito
Rodzaj środka pomocy Pomoc indywidualna
Cel pomocy Pomoc na zaradzenie poważnym zaburzeniom gospodarki
Forma pomocy Dotacje bezpośrednie
Budżet Całkowita kwota pomocy przewidziana w ramach programu 2 300 mln EUR
Intensywność pomocy -
Czas trwania -
Sektory gospodarki Pośrednictwo finansowe
Nazwa i adres organu przyznającego pomoc Spanish Minister of Finance
Inne informacje -

Oryginalny tekst decyzji, z którego usunięto wszystkie informacje poufne, znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/community_law/state_aids/state_aids_texts_pl.htm

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024