Komunikat rządu Rumunii dotyczący dyrektywy 94/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie warunków udzielania i korzystania z zezwoleń na poszukiwanie, badanie i produkcję węglowodorów.

Komunikat rządu Rumunii dotyczący dyrektywy 94/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie warunków udzielania i korzystania z zezwoleń na poszukiwanie, badanie i produkcję węglowodorów

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2009/C 278/13)

(Dz.U.UE C z dnia 18 listopada 2009 r.)

Ogłoszenie dziesiątej rundy zaproszenia do składania ofert w Rumunii

1. Na podstawie art. 3 ust. 2 lit. a) dyrektywy 94/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 30 maja 1994 r. w sprawie warunków udzielania i korzystania z zezwoleń na poszukiwanie, badanie i produkcję węglowodorów, Krajowa Agencja Bogactw Naturalnych (Agenț ia Naț ională pentru Resurse Minerale), jako właściwy organ zgodnie z art. 10 dyrektywy 94/22/WE, zaprasza niniejszym wszystkie zainteresowane strony do składania wniosków o zawarcie umów koncesyjnych na ropę naftową w ramach dziesiątej rundy zaproszenia do składania ofert.

2. Krajowa Agencja Bogactw Naturalnych organizuje dziesiątą rundę zaproszenia do składania ofert zgodnie z ustawą nr 238/2004 w sprawie ropy naftowej oraz przepisami wykonawczymi do ustawy nr 238/2004 w sprawie ropy naftowej, zatwierdzonymi decyzją rządu nr 2075/2004, zmienioną i uzupełnioną decyzją rządu nr 350/2007.

3. Celem dziesiątej rundy zaproszenia do składania ofert jest zawarcie umów dotyczących poszukiwania, a następnie wydobywania węglowodorów na terenie 30 obszarów wydobywczych wyszczególnionych w załączniku 1.

Informacje szczegółowe dotyczące oferty, dostępu do danych i informacji geologicznych oraz należnych opłat zawiera dokument pt. Procedura de licitaț ie pentru concesionarea operaț iunilor petroliere (postępowanie przetargowe w dziedzinie koncesjonowania działalności w dziedzinie ropy naftowej), dostępny na stronie internetowej Krajowej Agencji Bogactw Naturalnych: http://www.namr.ro. Na pisemny wniosek można uzyskać kopię dokumentu. Akty prawne wymienione powyżej również znajdują się na stronie internetowej.

4. Naftowa działalność wydobywcza prowadzona w tych częściach objętych przetargiem obszarów wydobywczych, które należą do sieci Natura 2000, odbywa się z poszanowaniem warunków i ograniczeń prawnych związanych z ochroną przyrody i zachowaniem środowiska, a także przepisów dyrektyw wspólnotowych transponowanych do prawodawstwa krajowego.

5. Zainteresowane osoby prawne z Rumunii lub innych państw składają pisemną ofertę w języku rumuńskim dotyczącą obszarów wydobywczych wymienionych w załączniku 1 na następujący adres:

Agenț ia Naț ională pentru Resurse Minerale

În atenț ia Dr. ing. ec. Gelu Agafiel Mărăcineanu

Str. Mendeleev nr. 36-38, sector 1

010366 Bucureș ti

ROMÂNIA

Termin upływa o godzinie 15:00 w 120 dniu roboczym, począwszy od dnia następującego po dniu publikacji niniejszego ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Oferty złożone po upływie powyższego okresu nie będą rozpatrywane.

Oferty zostaną otwarte podczas jawnego posiedzenia, które ma miejsce o godzinie 10:00 pierwszego dnia roboczego po upływie powyższego terminu.

6. Oferty powinny zawierać dane i informacje określone w art. 32-35 przepisów wykonawczych do ustawy nr 238/2004 w sprawie ropy naftowej, zatwierdzonych przez rząd rumuński decyzją nr 2075/2004.

Podczas przygotowania ofert zainteresowane osoby prawne mogą korzystać z danych i informacji geologicznych udostępnianych przez Krajową Agencję Bogactw Naturalnych zgodnie z art. 26 ust. 3 lit. od c) do g) przepisów wykonawczych do ustawy nr 238/2004 w sprawie ropy naftowej, zatwierdzonych decyzją rządu nr 2075/2004.

Dostęp do danych i informacji geologicznych można uzyskać na pisemny wniosek skierowany do prezesa Krajowej Agencji Bogactw Naturalnych, po podpisaniu umowy o poufności i dokonaniu zapłaty za zestaw danych oraz opłaty za dostęp do informacji należących do krajowego funduszu danych geologicznych i ich wykorzystanie.

7. Określone w art. 5 ust. 1 dyrektywy 94/22/WE przepisy i kryteria dotyczące oceny ofert oraz technicznych i finansowych możliwości oferentów zostały zawarte w przepisach wykonawczych do ustawy nr 238/2004 w sprawie ropy naftowej, zatwierdzonych decyzją rządu Rumunii nr 2075/2004, opublikowaną w dzienniku urzędowym nr 1170 z dnia 10 grudnia 2004 r., część I, zmienioną i uzupełnioną decyzją rządu nr 350/2007, opublikowaną w dzienniku urzędowym nr 272 z dnia 24 kwietnia 2007 r., część I.

8. Krajowa Agencja Bogactw Naturalnych podejmuje decyzję w sprawie oceny ofert w ciągu 30 dni roboczych od dnia ich otwarcia i informuje o niej wszystkich oferentów.

9. Negocjacje w sprawie umów na ropę naftową z wybranymi w dziesiątej rundzie przetargowej oferentami rozpoczną się przed upływem 15 dni od daty ogłoszenia wyników przetargu i powiadomienia wybranych oferentów, o ile wyniki te nie zostaną zakwestionowane.

Należy oczekiwać, że Krajowa Agencja Bogactw Naturalnych podpisze umowy koncesyjne na ropę naftową z wybranymi oferentami w ciągu sześciu miesięcy od rozpoczęcia negocjacji.

Umowy wchodzą w życie po ich zatwierdzeniu decyzją rządu Rumunii.

10. Warunki i wymagania dotyczące prowadzenia i zakończenia działalności określono w ustawie nr 238/2004 w sprawie ropy naftowej, opublikowanej w Dzienniku Urzędowym nr 535 z dnia 15 czerwca 2004 r., część I.

11. Dalsze informacje można uzyskać z następujących źródeł:

– Dr. Ing. Ec. Gelu Agafiel Mărăcineanu - Prezes Krajowej Agencji Bogactw Naturalnych, adres e-mail: gmaracineanu@namr.ro

– strona internetowa Krajowej Agencji Bogactw Naturalnych: http://www.namr.ro

– Eugen Sorescu, Dyrektor Generalny, adres e-mail: eugen_s@namr.ro

ZAŁĄCZNIK  1 do zarządzenia nr 179/3.9.2009

LISTA OBSZARÓW POSZUKIWANIA, ROZWOJU I EKSPLOATACJI ZŁÓŻ NAFTOWYCH OBJĘTYCH KONCESJAMI OFEROWANYMI W RUNDZIE A X-A /2009 PROCEDURY PRZETARGOWEJ

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

grafika

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2009.278.26

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Komunikat rządu Rumunii dotyczący dyrektywy 94/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie warunków udzielania i korzystania z zezwoleń na poszukiwanie, badanie i produkcję węglowodorów.
Data aktu: 18/11/2009
Data ogłoszenia: 18/11/2009