Zestawienie informacji przekazanych przez państwa członkowskie, dotyczące pomocy państwa przyznanej na mocy rozporządzenia Komisji (WE) nr 1857/2006 w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z produkcją, przetwórstwem i obrotem produktami rolnymi i zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 70/2001.

Zestawienie informacji przekazanych przez państwa członkowskie, dotyczące pomocy państwa przyznanej na mocy rozporządzenia Komisji (WE) nr 1857/2006 w sprawie stosowania art 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z produkcją, przetwórstwem i obrotem produktami rolnymi i zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 70/2001 1

(2008/C 126/05)

(Dz.U.UE C z dnia 23 maja 2008 r.)

Numer XA:XA 15/08

Państwo członkowskie: Republika Słowenii

Region: Občina Rogašovci

Nazwa programu pomocy lub nazwa podmiotu otrzymującego pomoc indywidualną:

Podpora programom razvoja kmetijstva in podeželja v občini Rogašovci 2007-2013

Podstawa prawna:

Pravilnik o dodeljevanju državnih pomoči na področju razvoja kmetijstva in podeželja v občini Rogašovci (II. Poglavje)

Roczne wydatki planowane w ramach programu lub całkowita kwota pomocy indywidualnej przyznanej podmiotowi:

2007 r.: 30.000 EUR

2008 r.: 30.000 EUR

2009 r.: 30.000 EUR

2010 r.: 30.000 EUR

2011 r.: 30.000 EUR

2012 r.: 30.000 EUR

2013 r.: 30.000 EUR

Maksymalna intensywność pomocy:

1. Inwestycje w gospodarstwach rolnych zajmujących się produkcją podstawową:

– do 50 % kwalifikowanych kosztów inwestycji na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania i do 40 % kwalifikowanych kosztów inwestycji na pozostałych obszarach.

Celem pomocy są inwestycje w modernizację obiektów gospodarskich, zakup sprzętu do produkcji rolnej, inwestycje w stałe uprawy oraz poprawę jakości gruntów i pastwisk.

2. Zachowanie tradycyjnych krajobrazów i budynków:

– do 65 % kwalifikowanych kosztów, lub do 75 % na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania w przypadku inwestycji służących ochronie należących do gospodarstw obiektów produkcyjnych (budynki gospodarskie, spichlerze, suszarnie, stodoły, chlewy, itp.),

– do 100 % kwalifikowanych kosztów inwestycji w ochronę historycznych obiektów nieprodukcyjnych znajdujących się w gospodarstwach rolnych (zabytki archeologiczne i historyczne),

– do 100 % pomocy na pokrycie dodatkowych kosztów poniesionych w związku z zastosowaniem tradycyjnych materiałów niezbędnych do zachowania historycznego charakteru budynków.

3. Pomoc z tytułu opłat składek ubezpieczeniowych:

– zgodnie z przepisami dotyczącymi współfinansowania składek z tytułu ubezpieczenia produkcji rolnej w bieżącym roku, wsparcie gminy pokrywa różnicę między współfinansowaniem składek z budżetu państwa do wysokości 50 % kwalifikowanych kosztów składek i opłat ubezpieczeniowych.

4. Pomoc przeznaczona na scalanie gruntów:

– do 100 % kwalifikowanych kosztów postępowań prawnych i administracyjnych.

5. Pomoc na rzecz zachęty do produkcji produktów rolnych wysokiej jakości:

– do 100 % kosztów badań rynku oraz opracowania koncepcji i projektu produktu, w tym także przygotowania wniosków o rejestrację chronionego oznaczenia geograficznego lub wydanie świadectwa specyficznego charakteru zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa wspólnotowego oraz kosztów wdrożenia systemów zapewnienia jakości, systemów identyfikowalności, systemów zapewnienia zgodności z normami dotyczącymi autentyczności i normami handlowymi oraz systemów audytu środowiskowego dotyczących produkcji podstawowej.

Pomoc jest przyznawana w postaci dotowanych usług i nie może obejmować bezpośrednich wypłat pieniężnych dla producentów.

6. Zapewnienie wsparcia technicznego w sektorze rolnym:

– do 100 % kosztów ponoszonych na edukację i szkolenia rolników, kosztów usług doradczych, organizacji forów, konkursów, wystaw i targów, kosztów publikacji, katalogów i stron internetowych. Pomoc jest przyznawana w postaci dotowanych usług i nie może obejmować bezpośrednich wypłat pieniężnych dla producentów

Data realizacji: Grudzień 2007 r.

Czas trwania programu pomocy lub przyznanej pomocy indywidualnej: Do 31.12.2013

Cel pomocy: Wsparcie MŚP

Odesłania do artykułów rozporządzenia (WE) nr 1857/2006 oraz koszty kwalifikowane: Rozdział II "Zasad przyznawania pomocy państwa na rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich w gminie Rogašovci" przewiduje środki stanowiące pomoc państwa zgodnie z następującymi artykułami rozporządzenia Komisji (WE) nr 1857/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z wytwarzaniem produktów rolnych oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 70/2001 (Dz.U. L 358 z 16.12.2006, str. 3):

– artykuł 4: Inwestycje w gospodarstwa rolne zajmujące się produkcją podstawową,

– artykuł 5: Zachowanie tradycyjnych krajobrazów i budynków,

– artykuł 12: Pomoc z tytułu opłat składek ubezpieczeniowych,

– artykuł 13: Pomoc przeznaczona na scalanie gruntów,

– artykuł 14: Pomoc na wsparcie produkcji produktów rolnych wysokiej jakości,

– artykuł 15: Zapewnienie wsparcia technicznego w sektorze rolnym

Sektor(-y) gospodarki: Rolnictwo

Nazwa i adres organu przyznającego pomoc:

Občina Rogašovci

Rogašovci14b

SLO-9262 Rogašovci

Adres internetowy:

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=2007113&dhid=93081

Inne informacje: Środek dotyczący płatności składek z tytułu ubezpieczenia upraw i plonów obejmuje następujące niekorzystne zjawiska klimatyczne porównywalne do klęsk żywiołowych: wiosenne przymrozki, gradobicie, uderzenie pioruna, pożar spowodowany uderzeniem pioruna, huragany i powodzie.

Zasady określone przez gminę spełniają wymogi rozporządzenia (WE) nr 1857/2006 dotyczące środków podejmowanych przez gminy oraz są zgodne z przepisami ogólnymi (procedura przyznawania pomocy, kumulacja pomocy, przejrzystość i monitorowanie pomocy)

Podpis osoby odpowiedzialnej:

Edvard MIHALIČ

Wójt gminy Rogašovci

Numer XA:XA 19/08

Państwo członkowskie: Republika Słowenii

Region: Območje občine Šoštanj

Nazwa programu pomocy lub nazwa podmiotu otrzymującego pomoc indywidualną:

Podpore programom razvoja podeželja v občini Šoštanj 2007-2013

Podstawa prawna:

Pravilnik o dodeljevanju pomoči za ohranjanje in razvoj kmetijstva ter podeželja v občini Śoštanj za programsko obdobje 2007-2013 (II. Poglavje)

Planowane w ramach programu roczne wydatki lub łączna kwota pomocy indywidualnej przyznanej podmiotowi:

2007 r.: 25.038 EUR

2008 r.: 25.038 EUR

2009 r.: 25.038 EUR

2010 r.: 25.038 EUR

2011 r.: 25.038 EUR

2012 r.: 25.038 EUR

2013 r.: 25.038 EUR

Maksymalna intensywność pomocy:

1. Inwestycje w gospodarstwa rolne zajmujące się produkcją podstawową:

– do 50 % kwalifikowanych kosztów na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania,

– do 40 % kwalifikowanych kosztów na innych obszarach,

– do 60 % kwalifikowalnych kosztów na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania i do 50 % na innych obszarach, w przypadku inwestycji dokonywanych przez młodych rolników w okresie pięciu lat od momentu rozpoczęcia działalności.

Celem pomocy są inwestycje w przywracanie obiektom gospodarskim ich charakteru, zakup sprzętu do produkcji rolnej, inwestycje w stałe uprawy, poprawę jakości gruntów oraz gospodarowanie pastwiskami.

2. Zachowanie tradycyjnych krajobrazów i budynków:

– w przypadku inwestycji w obiekty nieprodukcyjne - do 100 % faktycznych kosztów,

– w przypadku inwestycji w środki produkcji należące do gospodarstwa - do 60 % faktycznych kosztów (do 75 % faktycznych kosztów na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania), o ile inwestycja nie prowadzi do zwiększenia zdolności produkcyjnych gospodarstwa,

– możliwe jest przyznanie dodatkowej pomocy w wysokości 100 % na pokrycie dodatkowych kosztów wynikających z zastosowania tradycyjnych materiałów niezbędnych do zachowania historycznego charakteru budynków.

3. Przeniesienie budynków gospodarskich w interesie publicznym:

– do 100 % faktycznych kosztów, jeśli przeniesienie obejmuje tylko rozbiórkę, przemieszczenie i ponowne postawienie istniejących budynków,

– jeśli w wyniku przemieszczenia rolnik uzyskuje możliwość korzystania z bardziej nowoczesnych obiektów, musi wnieść wkład własny wynoszący 60 % wzrostu wartości obiektu po przeniesieniu (lub 50 % na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania). W przypadku młodych rolników wkład własny wynosi 45 % na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania i 55 % na pozostałych obszarach,

– jeżeli w wyniku przeniesienia następuje zwiększenie zdolności produkcyjnych, rolnik musi wnieść wkład własny w wysokości 60 % kosztów związanych ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych (50 % na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania); w przypadku młodych rolników wkład własny wynosi 45 % na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania i 55 % na pozostałych obszarach.

4. Pomoc z tytułu opłat składek ubezpieczeniowych:

– pomoc jest udzielana przez gminę w wysokości różnicy między współfinansowaniem składek ubezpieczeniowych z budżetu państwa a kwotą odpowiadająca 50 % kwalifiikowalnych kosztów składek z tytułu ubezpieczenia upraw i plonów oraz ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od choroby.

5. Pomoc przeznaczona na scalanie gruntów:

– do 100 % faktycznie poniesionych kosztów postępowań prawnych i administracyjnych.

6. Pomoc przyznawana w celu zachęcania do produkcji produktów rolnych wysokiej jakości:

– pomoc w wysokości do 100 % kwalifikowalnych kosztów, przyznawana w formie usług dotowanych; nie może ona obejmować bezpośrednich wypłat pieniężnych dla producentów.

7. Zapewnienie wsparcia technicznego:

– do 100 % kosztów kształcenia i szkolenia rolników oraz usług doradczych świadczonych przez osoby trzecie i nieobejmujących zwykłych wydatków operacyjnych przed siębiorstwa, a także do 100 % kosztów organizacji forów, konkursów, wystaw i targów, kosztów publikacji, katalogów i stron internetowych, oraz kosztów usług zastępstwa; pomoc przyznawana jest w formie usług dotowanych i nie może obejmować bezpośrednich wypłat pieniężnych dla producentów

Data realizacji: Grudzień 2007 r.

Czas trwania programu pomocy lub przyznanej pomocy indywidualnej: Do 31.12.2013

Cel pomocy: Wsparcie MŚP

Odesłania do artykułów rozporządzenia (WE) nr 1857/2006 oraz koszty kwalifikowalne: Rozdział II projektu "Zasad przyznawania pomocy na ochronę oraz rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich w gminie Šoštanj na lata 2007-2013" przewiduje środki stanowiące pomoc państwa zgodnie z następującymi artykułami rozporządzenia Komisji (WE) nr 1857/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z wytwarzaniem produktów rolnych oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 70/2001 (Dz.U. L 358 z 16.12.2006, str. 3):

– artykuł 4: Inwestycje w gospodarstwa rolne,

– artykuł 5: Zachowanie tradycyjnych krajobrazów i budynków,

– artykuł 6: Przeniesienie budynków gospodarskich w interesie publicznym,

– artykuł 12: Pomoc z tytułu opłat składek ubezpieczeniowych,

– artykuł 13: Pomoc przeznaczona na scalanie gruntów,

-artykuł 14: Pomoc na rzecz zachęty do produkcji produktów rolnych wysokiej jakości,

– artykuł 15: Zapewnienie wsparcia technicznego w sektorze rolnym

Sektor(-y) gospodarki: Rolnictwo

Nazwa i adres organu przyznającego pomoc:

Občina Šoštanj

Trg svobode 12

SLO-3325 Šoštanj

Adres internetowy:

http://www.sostanj.si/index.php?option=com docman&task=doc de-tails&gid=354&Itemid=60

Inne informacje: Środek dotyczący płatności składek z tytułu ubezpieczenia upraw i plonów obejmuje następujące niekorzystne zjawiska klimatyczne porównywalne do klęsk żywiołowych: wiosenne przymrozki, gradobicie, uderzenie pioruna, pożar spowodowany uderzeniem pioruna, huragany i powodzie.

Zasady określone przez gminę spełniają wymogi rozporządzenia (WE) nr 1857/2006 dotyczące środków podejmowanych przez gminy oraz są zgodne z przepisami ogólnymi (procedura przyznawania pomocy, kumulacja pomocy, przejrzystość i kontrola pomocy)

Podpis osoby odpowiedzialnej:

Darko MENIH

Burmistrz gminy Šoštanj

Numer XA: XA 27/08

Państwo członkowskie: Finlandia

Region: Wszystkie regiony kraju, w których Krajowy Urząd Geodezji przeprowadza scalanie gruntów

Nazwa programu pomocy:

Tuki tie- ja kuivatustöiden tekemiseen uusjaon osakkaana oleville kiinteistön omistajille

Podstawa prawna:

Laki uusjakojen tukemisesta (24/1981, muutettu viimeksi 15.2.2007 lailla 86/2007)

Valtioneuvoston asetus uusjakojen tukemisesta (211/1981)

Planowane w ramach programu roczne wydatki: Planowana wysokość wydatków w roku 2008 wynosi 1,5 mln EUR

Maksymalna intensywność pomocy: Pomoc może zostać przyznana w maksymalnej wysokości 50 % kosztów projektu

Czas trwania programu pomocy: Program obejmuje okres od początku roku 2008 do końca roku 2013

Cel pomocy: Celem pomocy jest wsparcie inwestycji drogowych i melioracyjnych niezbędnych w związku ze scalaniem gruntów (art. 4 rozporządzenia (WE) nr 1857/2006)

Sektor(-y) gospodarki: Wytwarzanie produktów rolnych

Nazwa i adres organu przyznającego pomoc:

Maa- ja metsätalousministeriö

PL 30

FI-00023 Valtioneuvosto

Adres internetowy:

www.finlex.fi

Laki uusjakojen tukemisesta:

http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1981/19810024

Asetus uusjakojen tukemisesta:

http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1981/19810211

Inne informacje: Podstawę prawną istniejącego programu pomocy stanowi art. 144 traktatu o przystąpieniu Finlandii, na podstawie którego pomoc została zgłoszona Komisji Europejskiej. Dla pewności prawnej z początkiem roku 2008 pomoc zgłasza się na podstawie art. 4 (Inwestycje w gospodarstwach rolnych) rozporządzenia (WE) nr 1857/2006

Numer XA: XA 28/08

Państwo członkowskie: Finlandia

Region: Wszystkie regiony kraju, w których Krajowy Urząd Geodezji przeprowadza scalanie gruntów

Nazwa programu pomocy:

Tuki hallinnollisiin kuluihin uusjaon osakkaana oleville kiin-teistön omistajille

Podstawa prawna:

Laki uusjakojen tukemisesta (24/1981, muutettu viimeksi 15.2.2007 lailla 86/2007)

Valtioneuvoston asetus uusjakojen tukemisesta (211/1981)

Planowane w ramach programu roczne wydatki: Planowana wysokość wydatków w roku 2008 wynosi 3 mln EUR

Maksymalna intensywność pomocy: Zgodnie z § 4 ustawy o pomocy na scalanie gruntów maksymalna wysokość pomocy może wynosić 100 % wysokości opłat za pomiary katastralne

Czas trwania programu pomocy: Program obejmuje okres od początku roku 2008 do końca roku 2013

Cel pomocy: Celem pomocy jest wsparcie operacji scalania gruntów (art. 13 rozporządzenia (WE) nr 1857/2006)

Sektor(-y) gospodarki: Wytwarzanie produktów rolnych

Nazwa i adres organu przyznającego pomoc:

Maa- ja metsätalousministeriö

PL 30

FI-00023 Valtioneuvosto

Adres internetowy:

www.finlex.fi

Laki uusjakojen tukemisesta:

http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1981/19810024

Asetus uusjakojen tukemisesta:

http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1981/19810211

Inne informacje: Podstawę prawną istniejącego programu pomocy stanowi art. 144 traktatu o przystąpieniu Finlandii, na podstawie którego pomoc została zgłoszona Komisji Europejskiej. Dla pewności prawnej z początkiem roku 2008 pomoc zgłasza się na podstawie art. 13 (Pomoc przeznaczona na scalanie gruntów) rozporządzenia (WE) nr 1857/2006

Numer XA: XA 29/08

Państwo członkowskie: Irlandia

Region: -

Nazwa programu pomocy lub nazwa podmiotu otrzymującego pomoc indywidualną:

Cattle Breeding Infrastructure Program 2008

Podstawa prawna:

National Development Plan 2007-2013

Roczne wydatki planowane w ramach programu lub całkowita kwota pomocy indywidualnej udzielonej podmiotowi:

840.000 EUR

Maksymalna intensywność pomocy: Do 70 % kosztów kwali-fikowalnych

Data realizacji: 1.1.2008

Czas trwania programu lub pomocy indywidualnej:

1 stycznia 2008 r. - 31 grudnia 2008 r.

Cel pomocy: The Cattle Breeding Infrastructure Program 2008 będzie zarządzany przez Irish Cattle Breeding Federation (ICBF). Celem programu jest zachęcenie producentów wołowiny i mleka do korzystania z nowoczesnych, naukowych wartości hodowlanych, przyczyniając się w ten sposób do długoterminowej rentowności ich przedsiębiorstw. Program składa się z dwóch projektów: oceny genetycznej oraz zbierania danych i rozpowszechniania informacji.

Program oceny genetycznej obejmuje badanie, weryfikację i opracowywanie ulepszeń w stosowanych w Irlandii systemach oceny genetycznej w zakresie produkcji bydła i mleka, wprowadzenie na rynek nowych ocen dotyczących wołowiny, w tym poprzez reklamę, publikację materiałów edukacyjnych, informacje przesyłane pocztą bezpośrednio do rolników oraz spotkania z rolnikami i zainteresowanymi podmiotami sektora, co ma na celu lepsze zrozumienie nowych wskaźników przez rolników.

Część programu związana ze zbieraniem danych i rozpowszechnianiem informacji ma na celu rozwój systemów komputerowych, szkolenia i wsparcie w zakresie wprowadzenia wskaźników dotyczących wołowiny i mleka.

Niniejsza pomoc przyznawana jest zgodnie z art. 15 ust. 2 lit. d), art. 15 ust. 2 lit. e) i art. 16 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (WE) nr 1857/2006 - Dotyczącymi zapewnienia wsparcia technicznego w sektorze rolnym i wsparcia dla sektora produkcji zwierzęcej

Sektor(-y) gospodarki: Bydło

Nazwa i adres organu przyznającego pomoc:

Department of Agriculture

Fisheries and Food

Agriculture House

Kildare Street

Dublin 2

Ireland

Adres internetowy:

http://www.agriculture.gov.ie/NDP_State_Aid/

(Warunki programu zostaną zamieszczone na podanej stronie internetowej w momencie realizacji programu)

1 Zawiadomienie zmienione przez sprostowanie z dnia 27 czerwca 2008 r. (Dz.U.UE.C.08.164.17).

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2008.126.6

Rodzaj: Zawiadomienie
Tytuł: Zestawienie informacji przekazanych przez państwa członkowskie, dotyczące pomocy państwa przyznanej na mocy rozporządzenia Komisji (WE) nr 1857/2006 w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z produkcją, przetwórstwem i obrotem produktami rolnymi i zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 70/2001.
Data aktu: 23/05/2008
Data ogłoszenia: 23/05/2008