Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO) - Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy (grupa zaszeregowania AD14) - Zdrowie Publiczne i Ocena Ryzyka - Luksemburg - (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego).

DYREKCJA GENERALNA DS. ZDROWIA I OCHRONY KONSUMENTÓW (DG SANCO)

Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy (grupa zaszeregowania AD14)

Zdrowie Publiczne i Ocena Ryzyka - Luksemburg

(art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego)

COM/2007/10045

(2007/C 67 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 23 marca 2007 r.)

O nas

Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO). Naszym zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności i towarów konsumpcyjnych sprzedawanych w UE, zapewnienie, by rynek wewnętrzny w UE funkcjonował z korzyścią dla konsumentów oraz by Europa przyczyniała się do ochrony i poprawy zdrowia swoich obywateli. Misją Dyrekcji C - Zdrowie Publiczne i Ocena Ryzyka - jest przede wszystkim: a) zapewnianie wysokiego poziomu ochrony zdrowia ludzkiego w procesie kształtowania polityki Wspólnoty; b) podejmowanie działań zmierzających do poprawy zdrowia publicznego w Unii Europejskiej oraz zapobieganie chorobom i likwidacja źródeł zagrożeń dla zdrowia ludzkiego, przy współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i innymi właściwymi międzynarodowymi organizacjami; c) wdrażanie obecnego programu zdrowia publicznego (2003-2008) oraz przygotowanie kolejnego programu; d) udostępnianie niezależnych i klarownych ocen ryzyka za pośrednictwem komitetów naukowych SANCO.

W skład dyrekcji wchodzi siedem działów zatrudniających około 140 osób. Biuro dyrektora, biuro głównego doradcy oraz cztery działy (C/1-C/4) znajdują się w Luksemburgu, natomiast działy C/5, C/6 i C/7 znajdują się w Brukseli.

Oferujemy

Nowo utworzone stanowisko głównego doradcy, który będzie współpracował w pełnym wymiarze godzin z dyrektorem dyrekcji C. Za zgodą dyrektora generalnego główny doradca może zostać poproszony o przejęcie odpowiedzialności za koordynację prac określonych części dyrekcji oraz za prace związane z określonymi przekrojowymi zagadnieniami. Szczegółowy zakres tego rodzaju zadań będzie zależał od priorytetów DG na dany rok. Do zadań tych może należeć udział w kształtowaniu ogólnej strategii w zakresie ochrony zdrowia, komunikacja, wspieranie dyrektora i działów w ich kontaktach z państwami członkowskimi za pośrednictwem kraju sprawującego przewodnictwo w Radzie UE, zastępowanie dyrektora na spotkaniach zarządu Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Europejskiej Agencji Leków (EMEA) oraz zwierzchnictwo nad zespołami zadaniowymi i grupami roboczymi zgodnie z wytycznymi dyrektora.

Zadaniem głównego doradcy będzie również aktywny udział w debatach politycznych na tematy związane z ochroną zdrowia, w tym w debatach w Radzie i Parlamencie Europejskim, oraz nawiązywanie kontaktów z organizacjami zajmującymi się ochroną zdrowia publicznego, w tym z organami administracji krajowej oraz ze Światową Organizacją Zdrowia. Odpowiedzialność za sprawy finansowe i personalne dyrekcji ponosi dyrektor. Tym niemniej główny doradca będzie odgrywał wiodącą rolę w zakresie programowania finansowego oraz w kwestiach personalnych dzięki wkładowi w koordynację powierzonych mu dziedzin.

Poszukujemy

Kandydatów spełniających następujące kryteria: udokumentowane umiejętności kierownicze, w szczególności zdolności do kierowania zespołami (zadaniowymi), motywowania i rozwijania z wykorzystaniem ich całego potencjału; udokumentowane umiejętności w zakresie planowania i finansów; doświadczenie w zarządzaniu personelem; dogłębne zrozumienie i szeroka wiedza na temat działań w zakresie ochrony zdrowia publicznego i oceny ryzyka oraz jasny obraz co do strategicznego kierunku działań dyrekcji; doskonałe umiejętności w zakresie komunikacji ustnej i pisemnej w języku angielskim i dobra znajomość języka francuskiego; doskonałe umiejętności w zakresie stosunków międzyludzkich, partnerskiego dialogu, koordynacji i negocjacji.

Poszukujemy kandydatów, którzy:

1) posiadają obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej;

2) legitymują się dyplomem ukończenia studiów wyższych uprawniającym do podjęcia studiów doktoranckich;

3) posiadają co najmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego przynajmniej 5 lat na wyższym stanowisku kierowniczym lub doradczym;

4) władają biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znają inny język urzędowy UE. Kandydatów informujemy, że procedury rekrutacyjne będą przeprowadzane wyłącznie w językach angielskim, francuskim lub niemieckim.

Główny doradca zostanie wyłoniony i mianowany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określają przepisy Regulaminu pracowniczego mające zastosowanie do urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD14. Komisja stosuje politykę równości szans.

Pełny zakres obowiązków, kryteria selekcji i szczegóły dotyczące nadsyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm.

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/CV_Encadext/index.cfm

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać e-mailem na adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 23 kwietnia 2007 r. Składanie zgłoszeń drogą elektroniczną będzie możliwe do godz. 12.00 czasu obowiązującego w Brukseli.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2007.67A.1

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO) - Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy (grupa zaszeregowania AD14) - Zdrowie Publiczne i Ocena Ryzyka - Luksemburg - (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego).
Data aktu: 23/03/2007
Data ogłoszenia: 23/03/2007