Młodzież w działaniu - Akcja 1 - Młodzież dla Europy - Projekty pilotażowe dla sieci tematycznych - Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/08/07.

Młodzież w działaniu

Akcja 1 - Młodzież dla Europy

Projekty pilotażowe dla sieci tematycznych

Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/08/07

(2007/C 119/06)

(Dz.U.UE C z dnia 30 maja 2007 r.)

1. Cele i opis

Niniejsze zaproszenie do składania wniosków projektowych dotyczy działań wspierających przewidzianych w Akcji 1 programu "Młodzież w działaniu". Jego celem jest udzielanie wsparcia dla tworzenia i/lub umacniania tematycznych sieci projektów wymiany młodzieży, inicjatyw młodzieży i projektów demokratycznych wchodzących w zakres programu "Młodzież w działaniu" oraz programu "Młodzież". Sieci tematyczne powinny realizować następujące cele:

– ustanowienie powiązań między projektami dotyczącymi tej samej tematyki,

– dzielenie się doświadczeniami w danej dziedzinie tematycznej;

– wzmocnienie powiązań między wymianami młodzieży, inicjatywami młodzieży i projektami demokratycznymi;

– promowanie, rozpowszechnianie i wykorzystanie rezultatów projektów.

Zaproponowany temat powinien odzwierciedlać cele programu "Młodzież w działaniu".

2. Kwalifikujący się kandydaci

Projekty powinny zostać przedłożone przez organizacje lub stowarzyszenia niedochodowe lub lokalne, regionalne i krajowe jednostki publiczne posiadające osobowość prawną i prawnie zarejestrowane na dzień przedłożenia wniosku w jednym z państw Programu.

Państwa uczestniczące w programie:

państwa członkowskie Unii Europejskiej(1): Austria, Belgia, Dania, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Francja, Włochy, Szwecja, Zjednoczone Królestwo, Irlandia, Luksemburg, Holandia, Finlandia, Grecja, Cypr, Bułgaria, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Malta, Polska, Czechy, Rumunia, Słowacja, Słowenia;

państwa Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) należące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG): Islandia, Liechtenstein, Norwegia, pod warunkiem wejścia w życie decyzji komitetu mieszanego EOG z dniem wyboru projektów;

kraje kandydujące będące beneficjentami strategii przedakcesyjnej, zgodnie z ogólnymi zasadami oraz ogólnymi warunkami i ustaleniami określonymi w umowach ramowych zawartych z tymi krajami w celu ich uczestnictwa w programach wspólnotowych i pod warunkiem podpisania oraz wejścia w życie porozumienia o uczestnictwie tego kraju w programie: Turcja.

W projektach powinny uczestniczyć organizacje partnerskie z co najmniej 10 różnych państw (w tym wnioskodawca). Wszystkie organizacje partnerskie powinny mieć wcześniejsze doświadczenie w realizacji projektów lub być w trakcie ich wdrażania w ramach programów "Młodzież" lub "Młodzież w działaniu". Należy pamiętać, że organizacje partnerskie nie mogą być statutowo powiązane z organizacją wnioskodawcy.

Osoby fizyczne nie mogą być beneficjentami dotacji w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków.

3. Budżet i czas trwania projektów

Całkowity budżet przyznany na współfinansowanie projektów w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków wynosi ok. 1 mln EUR.

Pomoc finansowa nie może przekroczyć 65 % całkowitych kosztów kwalifikowanych projektu.

Maksymalna dotacja na wniosek wyniesie 100.000 EUR.

Rozpoczęcie działań powinno nastąpić w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 31 marca 2008 r. Czas trwania projektów wynosi minimum 6 miesięcy i maksimum 12 miesięcy.

4. Termin składania wniosków

Wnioski należy przesłać do Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego ("Agencja") najpóźniej do dnia 1 września 2007 r., decyduje data stempla pocztowego.

5. Informacje uzupełniające

Zgłoszenia muszą spełniać wymogi określone w pełnym tekście niniejszego zaproszenia i zostać złożone na formularzu przeznaczonym do tego celu. Dokumenty te są dostępne na następującej stronie internetowej

http://eacea.ec.europa.eu

______

(1) Osoby pochodzące z Krajów i Terytoriów Zamorskich (KTZ) oraz, w stosownych przypadkach, jednostki i instytucje publiczne i/lub prywatne z Krajów i Terytoriów Zamorskich mogą wziąć udział w programie Młodzież w działaniu zgodnie z zasadami określonymi w programie i ustaleniami obowiązującymi państwo członkowskie, z którym są związane. Lista Krajów i Terytoriów Zamorskich, których dotyczy ten zapis, znajduje się w załączniku 1A decyzji Rady z 27 listopada 2001 r. dotyczącej stosunków krajów i terytoriów zamorskich ze Wspólnotą Europejską (2001/822/WE), (Dz.U. L 314 z 30.11.2001, str. 1.)

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024