Dyrekcja Generalna ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów - Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15) COM/2006/10035.

DYREKCJA GENERALNA DS. SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO I MEDIÓW

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15)

COM/2006/10035

(2006/C 308 A/02)

(Dz.U.UE C z dnia 16 grudnia 2006 r.)

Reprezentujemy:

Dyrekcję Generalną ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów, która wspiera rozwój i wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) z korzyścią dla wszystkich obywateli. Naszym zadaniem jest kierowanie inicjatywą ramową i2010, kładącą nacisk na technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT) jako motor wzrostu i tworzenia miejsc pracy, zapewnienie wdrożenia ram regulacyjnych w zakresie łączności elektronicznej, wzmocnienie konkurencyjności europejskiego sektora audiowizualnego, zarządzanie dotyczącą technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych częścią siódmego programu ramowego badań i rozwoju technologicznego BRT na lata 2007-2013 oraz zarządzanie programem ramowym na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP) na lata 2007-2013.

Oferujemy:

stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego, którego zadaniem będzie promowanie międzynarodowej współpracy w zakresie badań i rozwoju technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), reprezentowanie wspomnianej Dyrekcji Generalnej oraz Komisji w dialogu międzynarodowym oraz podczas negocjacji w następujących dziedzinach - badania, rozwój i rozpowszechnianie technologii informacyjnych i komunikacyjnych; - otoczenie prawne oraz technologie audiowizualne; - dostępność usług opartych na technologiach informacyjnych i komunikacyjnych.

Poszukujemy:

kandydatów, którzy posiadają: - dogłębną znajomość technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz mediów; - udokumentowane doświadczenie oraz wiedzę specjalistyczną na wysokim poziomie operacyjnym, wraz z udokumentowanym, przynajmniej 12-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz mediów; - zdolność do reprezentowania instytucji, predyspozycje do prowadzenia negocjacji na forum europejskim i międzynarodowym oraz zdolność do nawiązywania i poprawy kontaktów z zainteresowanymi osobami; - zdolność do inspirowania i motywowania multidyscyplinarnych zespołów wysoko wykwalifikowanych specjalistów; - zdolność do zarządzania zespołem wyższej i średniej kadry kierowniczej w ambitny i motywujący sposób; - dobrą znajomość polityki UE w zakresie kompetencji wspomnianej Dyrekcji Generalnej; - dobrą praktyczną znajomość języka angielskiego i francuskiego; znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem.

Kandydat musi:

1. być obywatelem jednego z państw członkowskich UE;

2. legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych uprawniającym do podjęcia studiów doktoranckich;

3. posiadać przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 5 lat na wyższym stanowisku kierowniczym;

4. władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE.

Zastępca Dyrektora Generalnego zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi w niej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określają przepisy Regulaminu pracowniczego mające zastosowanie do urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD15. Komisja stosuje politykę równości szans.

Pełny zakres obowiązków, kryteria selekcji i szczegóły dotyczące przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm.

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/index_en.html.

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać na następujący adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 16 stycznia 2007 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona w południe czasu obowiązującego w Brukseli.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024