Dyrekcja Generalna ds. zdrowia i Ochrony Konsumentów - Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15) COM/2006/10034.

DYREKCJA GENERALNA DS. ZDROWIA I OCHRONY KONSUMENTÓW

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15)

COM/2006/10034

(2006/C 308 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 16 grudnia 2006 r.)

Reprezentujemy:

Dyrekcję Generalną ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO). Naszym zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności i towarów konsumpcyjnych będących w sprzedaży w UE, zapewnienie, by rynek wewnętrzny w UE funkcjonował z korzyścią dla konsumentów oraz by Europa przyczyniała się do ochrony i poprawy zdrowia swoich obywateli. Nasza działalność ma wpływ na życie codzienne Europejczyków. Zdajemy sobie sprawę, że oczekują oni najwyższych standardów, dlatego też dokładamy wszelkich starań, żeby sprostać ich oczekiwaniom. Aby pomyślnie wywiązać się z naszej misji, współpracujemy z instytucjami UE, krajowymi rządami i agencjami, organizacjami konsumenckimi, grupami zainteresowanymi ochroną zdrowia, grupami biznesowymi, naukowcami, badaczami oraz ekspertami. Dyrekcja Generalna składa się z 6 dyrekcji znajdujących się w trzech miejscach (Bruksela, Luksemburg, Grange (IRL)). Zatrudnia około 820 pracowników i dysponuje całkowitym budżetem w wysokości 554 mln EUR.

Oferujemy:

stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego, którego zadaniem będzie wspieranie Dyrektora Generalnego w ogólnym zarządzaniu Dyrekcją Generalną, w szczególności koordynacja działań związanych z bezpieczeństwem żywności oraz koordynacja spraw naukowych.

Osoba ta będzie odpowiedzialna za kształtowanie i formułowanie polityki Unii Europejskiej/Komisji w zakresie kompetencji wspomnianej Dyrekcji Generalnej, a w szczególności za: - zapewnianie spójności i jedności polityki Dyrekcji Generalnej w zakresie bezpieczeństwa żywności, której celem jest zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa żywności, dobrostanu zwierząt oraz zdrowia zwierząt i roślin w UE poprzez spójne rozwiązania "od gospodarstwa po stół" oraz poprzez odpowiedni nadzór, przy jednoczesnym zagwarantowaniu skutecznego funkcjonowania rynku wewnętrznego; - zapewnienie spójności oraz włączenie polityki bezpieczeństwa żywności w nurt innych dziedzin polityki Komisji.

Poszukujemy:

kandydatów, którzy posiadają: - udokumentowane umiejętności w zakresie zarządzania i organizacji, w szczególności cechy przywódcze, zdolność do motywowania i budowania zespołu wysoko wyspecjalizowanych specjalistów w celu wykorzystania w pełni ich możliwości i osiągnięcia zamierzeń Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO) oraz całej Komisji; - dogłębną znajomość polityki Komisji w dziedzinie zdrowia, bezpieczeństwa żywności i ochrony konsumentów, w tym zarządzania kryzysowego oraz doświadczenie w tym obszarze; - udokumentowane doświadczenie w zakresie oceny ryzyka i podejmowania decyzji w oparciu o wiedzę naukową; - dobrą znajomość stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa żywności oraz zdrowia publicznego; - umiejętność włączania koncepcji bezpieczeństwa żywności w nurt innych dziedzin polityki Dyrekcji Generalnej, w szczególności związanych z kwestiami zdrowia publicznego i ochrony konsumentów; - dobre umiejętności w zakresie komunikacji w celu promowania stanowiska Komisji w zakresie zdrowia zwierząt i bezpieczeństwa żywności, zwłaszcza na forum odpowiednich instytucji UE (Parlament i Rada), w dialogu z krajami trzecimi i zainteresowanymi osobami; - predyspozycje do prowadzenia negocjacji na wysokim szczeblu z państwami członkowskimi, krajami trzecimi i organizacjami międzynarodowymi.

Kandydat musi:

1. być obywatelem jednego z państw członkowskich UE;

2. legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych uprawniającym do podjęcia studiów doktoranckich;

3. posiadać przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na wyższym stanowisku kierowniczym;

4. władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE.

Zastępca Dyrektora Generalnego zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi w niej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określają przepisy Regulaminu pracowniczego mające zastosowanie do urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD15. Komisja stosuje politykę równości szans.

Pełny zakres obowiązków, kryteria selekcji i szczegóły dotyczące przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm.

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/index_en.html.

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać na następujący adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 16 stycznia 2007 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona w południe czasu obowiązującego w Brukseli.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024