Opinia Komitetu Doradczego ds. praktyk ograniczających konkurencję i pozycji dominującej wydana na 407. posiedzeniu dotycząca projektu decyzji w sprawie COMP/C.38.620 - Nadtlenek wodoru i nadboran sodu.

Opinia Komitetu Doradczego ds. praktyk ograniczających konkurencję i pozycji dominującej wydana na 407. posiedzeniu w dniu 18 kwietnia 2006 r. dotycząca projektu decyzji w sprawie COMP/C.38.620 - Nadtlenek wodoru i nadboran sodu

(2006/C 303/18)

(Dz.U.UE C z dnia 13 grudnia 2006 r.)

1) Komitet Doradczy zgadza się ze stwierdzeniami Komisji Europejskiej, wyrażonymi w projekcie decyzji, dotyczącymi określenia produktu oraz obszaru geograficznego objętego działalnością kartelu.

2) Komitet Doradczy podziela stanowisko Komisji Europejskiej co do wyłączenia peroksyhydratu węglanu sodu z postępowania w sprawie naruszenia przepisów.

3) Komitet Doradczy zgadza się z Komisją Europejską, że działania należy uznać za porozumienie i/lub uzgodnione praktyki w rozumieniu art. 81 traktatu oraz art. 53 porozumienia EOG.

4) Komitet Doradczy podziela zdanie Komisji Europejskiej w zakresie oceny i hierarchii wniosków o złagodzenie sankcji.

5) Komitet Doradczy zgadza się z projektem decyzji Komisji Europejskiej w zakresie adresatów decyzji, zwłaszcza w odniesieniu do przypisania odpowiedzialności za naruszenie przepisów macierzystym przedsiębiorstwom grup, których ta decyzja dotyczy.

6) Komitet Doradczy podziela zdanie Komisji Europejskiej, przy jednym głosie wstrzymującym się, że dane naruszenie ma charakter pojedynczego i ciągłego naruszenia.

7) Komitet Doradczy zaleca opublikowanie swojej opinii w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

8) Komitet Doradczy zwraca się do Komisji o uwzględnienie wszystkich pozostałych kwestii poruszonych podczas dyskusji.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2006.303.25

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Opinia Komitetu Doradczego ds. praktyk ograniczających konkurencję i pozycji dominującej wydana na 407. posiedzeniu dotycząca projektu decyzji w sprawie COMP/C.38.620 - Nadtlenek wodoru i nadboran sodu.
Data aktu: 18/04/2006
Data ogłoszenia: 13/12/2006