Dyrekcja Generalna ds. Środowiska - Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy (grupa zaszeregowania AD 14) - COM/2006/10033.

DYREKCJA GENERALNA DS. ŚRODOWISKA

Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy (grupa zaszeregowania AD 14)

COM/2006/10033

(2006/C 262 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 31 października 2006 r.)

Oferujemy

Stanowisko głównego doradcy, który będzie zajmować się różnymi obszarami polityki wchodzącymi w zakres kompetencji DG ds. Środowiska, analizą wielu różnorodnych, powiązanych ze sobą zagadnień i kwestii i opracowywaniem wniosków. W szczególności główny doradca skupi się na zagadnieniach przekrojowych dotyczących usprawniania wewnętrznej koordynacji w Dyrekcji Generalnej oraz włączania priorytetów związanych ze środowiskiem do innych obszarów polityki wspólnotowej, na przykład: środowisko i transport, mobilność z zachowaniem zasady zrównoważonego rozwoju, związki ze zmianami klimatycznymi itp.; środowisko i energia, w tym odnawialne źródła energii, wydajniejsze użytkowanie paliw kopalnych itp.; środowisko i konkurencyjność, na przykład kwestie efektywności ekologicznej, kosztów szkód w środowisku, kompromisu pomiędzy środowiskiem a korzyściami gospodarczymi, związków ze strategią lizbońską na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia itp.; wpływ szkód w środowisku na zdrowie ludzkie.

Poszukujemy

Osób posiadających ugruntowaną i obszerną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinie koordynacji wielu różnorodnych zagadnień w zakresie polityki publicznej, najlepiej zarówno na szczeblu Wspólnoty, jak i państw członkowskich. Doświadczenie w dziedzinie włączania zagadnień z zakresu środowiska do innych obszarów polityki będzie dodatkowym atutem. Kandydat musi posiadać: sprawdzone umiejętności w zakresie negocjacji; znakomite umiejętności w zakresie komunikacji ustnej i pisemnej; gruntowną wiedzę z zakresu gospodarki i świata przedsiębiorczości. Doświadczenie w kształtowaniu polityki jest niezbędne. Kandydaci muszą wykazać się obszerną wiedzą na temat instytucji UE.

Kandydat powinien:

1. być obywatelem jednego z państw członkowskich UE;

2. legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych uprawniającym do podjęcia studiów doktoranckich;

3. posiadać przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego przynajmniej 5 lat na wyższym stanowisku kierowniczym lub doradczym;

4. władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE.

Główny doradca zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określają przepisy regulaminu pracowniczego mające zastosowanie do urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD 14. Komisja stosuje politykę równości szans.

Pełny zakres obowiązków, kryteria selekcji i szczegóły dotyczące przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej:

http:/ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm.

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http:/ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/index_en.html.

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać na następujący adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 4 grudnia 2006 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona w południe czasu brukselskiego.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024