Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego i Usług - Ogłoszenie o naborze na stanowisko Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15).

DYREKCJA GENERALNA DS. RYNKU WEWNĘTRZNEGO I USŁUG

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15)

COM/2006/10028

(2006/C 147 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 23 czerwca 2006 r.)

O nas: Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego i Usług. Dyrekcja ta przygotowuje i koordynuje całościową politykę Wspólnoty w zakresie rynku wewnętrznego. Rynek wewnętrzny stanowi niezmiennie jeden z najważniejszych priorytetów działalności Unii. Głównym zadaniem dyrekcji jest zapewnienie - dla dobra obywateli i przedsiębiorstw UE - jeszcze większej integracji rynku europejskiego oraz eliminowanie przeszkód dla swobodnego przepływu usług i kapitału oraz dla swobody przedsiębiorczości.

Oferujemy stanowisko Dyrektora Generalnego, pod politycznym kierownictwem Komisarza, odpowiedzialnego za: wyznaczanie ogólnego kierunku strategicznego, kierowanie i zarządzanie Dyrekcją Generalną ds. Rynku Wewnętrznego oraz kierowanie rozwojem polityki w dziedzinie rynku wewnętrznego, skutecznego planowania i zarządzania działalnością dyrekcji, wytyczanie kierunków postępowania, nadzorowanie i kontrolę jej działań oraz zapewnienie spójność i zgodności polityki dyrekcji w różnych dziedzinach z ogólnymi celami Komisji. Nasza Dyrekcja Generalna zatrudnia około 490 pracowników i obejmuje osiem dyrekcji.

Poszukujemy kandydatów, którzy:

– mają na swoim koncie znaczne osiągnięcia w dziedzinie przywództwa, zarządzania i komunikacji,

– mają duże zdolności w zakresie ustalania priorytetów, podejmowania decyzji i prowadzenia negocjacji,

– mają udokumentowane umiejętności myślenia strategicznego, doświadczenie w dziedzinie kształtowania i wdrażania polityki zdobyte na wysokim stanowisku w służbie publicznej lub organizacjach międzynarodowych,

– mają znaczne doświadczenie w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi i finansowymi oraz w zarządzaniu budżetem.

Kwalifikujący się kandydaci muszą:

– wykazać się dogłębną znajomością polityki i programów UE w dziedzinach objętych działalnością Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego i Usług,

– dodatkowym atutem będzie szeroka wiedza na temat polityki w innych powiązanych obszarach, np. w dziedzinie konkurencji, środowiska, przemysłu, badań i rozwoju technologicznego oraz zrewidowanej strategii lizbońskiej,

– posiadać udokumentowane doświadczenie oraz umiejętności pozwalające na realizację złożonych i zróżnicowanych projektów,

– wykazać doskonałe umiejętności w zakresie komunikacji, prezentacji i negocjacji, ponieważ Dyrektor Generalny będzie reprezentował Komisję zarówno przed Parlamentem i Radą, jak i w debatach z zainteresowanymi stronami.

Kwalifikujący się kandydaci muszą spełniać kryteria określone w ogłoszeniu o naborze, które znajduje się na stronie internetowej:

<http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm>.

Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 24 lipca 2006 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona o godz. 12.00 w południe czasu obowiązującego w Brukseli.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024