Zaproszenie do składania wniosków 2006 w dziedzinie wspólnotowej współpracy na rzecz przeciwdziałania przypadkowemu lub umyślnemu zanieczyszczeniu morza.

Zaproszenie do składania wniosków 2006 w dziedzinie wspólnotowej współpracy na rzecz przeciwdziałania przypadkowemu lub umyślnemu zanieczyszczeniu morza

(Unieważnia i zastępuje 2006/C 118/09)

(2006/C 126/14)

(Dz.U.UE C z dnia 30 maja 2006 r.)

I.1. Komisja Europejska, Dyrekcja Generalna ds. Środowiska, Jednostka ds. zarządzania, komunikacji i ochrony ludności ogłasza zaproszenie do składania wniosków, którego celem jest określenie działań kwalifikujących się do wsparcia finansowego w ramach wspólnotowej współpracy w dziedzinie przypadkowych lub umyślnych zanieczyszczeń mórz ustanowionej decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2000 r. (2850/2000/WE). Wsparcie to przyjęłoby formę dotacji.

I.2. Dziedziny, których dotyczy zaproszenie, a także charakter i treść działań, jak również warunki przyznawania pomocy oraz formularze wniosków podane są w dokumentacji dotyczącej zaproszenia do składania wniosków. Dokumentacja ta zawiera również szczegółowe wskazówki dotyczące terminu i adresu składania wniosków. Dokumentacja ta znajduje się na stronach internetowych Europa:

http://europa.eu.int/comm/environment/funding/intro_en.htm

I.3. Wnioski należy przesyłać do Komisji na adres podany w dokumentacji dotyczącej zaproszenia do składania wniosków do dnia 6.7.2006 r. Wnioski należy przesyłać pocztą lub prywatną pocztą kurierską najpóźniej do dnia 6.7.2006 r. (poświadczenie stanowi data wysyłki, stempla pocztowego lub dowodu nadania). Wnioski można również doręczać osobiście pod adres podany w dokumentacji dotyczącej zaproszenia do składania wniosków najpóźniej do dnia 6.7.2006 r., godz. 17:00 (poświadczenie stanowi pokwitowanie odbioru opatrzone datą i podpisem odpowiedzialnego urzędnika).

Wnioski wysłane przed ustalonym ostatecznym terminem, lecz otrzymane przez Komisję po dniu 20.7.2006 r. (ostateczny termin składania) nie będą przyjmowane. Obowiązkiem wnioskodawcy jest podjęcie niezbędnych kroków w celu dotrzymania tego ostatecznego terminu.

Wnioski przedłożone za pośrednictwem faksu, poczty elektronicznej, wnioski niekompletne lub przesłane w kilku częściach nie będą przyjmowane.

I.4 Procedura rozpatrywania wniosków:

Procedura oceny wniosku jest następująca:

- odbiór, odnotowanie i pokwitowanie odbioru przez Komisję,

- sprawdzanie przez służby Komisji,

- opracowanie ostatecznej decyzji i powiadomienie wnioskodawców o wyniku.

Beneficjenci zostaną wybrani na podstawie kryteriów określonych w dokumentacji dotyczącej niniejszego zaproszenia do składania wniosków oraz w ramach dostępnego budżetu.

Wszystkie etapy procedury są ściśle poufne. W przypadku zatwierdzenia wniosku przez Komisję, zostanie zawarta umowa o dotację (opiewająca na kwotę wyrażoną w EUR) między Komisją a stroną składającą wniosek.

Decyzja Komisji jest decyzją ostateczną.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024