Dyrekcja Generalna Wspólne Centrum Badawcze (WCB) - Bruksela - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora ds. relacji instytucjonalnych i naukowych (grupa zaszeregowania AD 14).

DYREKCJA GENERALNA WSPÓLNE CENTRUM BADAWCZE (WCB) - BRUKSELA

Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora ds. relacji instytucjonalnych i naukowych (grupa zaszeregowania AD 14)

COM/2006/10023

(2006/C 124 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 25 maja 2006 r.)

O nas: Misją WCB jest zapewnienie ukierunkowanego na użytkownika, naukowego i technicznego wsparcia w tworzeniu, opracowywaniu, wdrażaniu i monitorowaniu polityki UE. Obejmuje ono siedem instytutów badawczych w pięciu miejscach w Europie. WCB zatrudnia 2 650 pracowników i dysponuje budżetem operacyjnym w wysokości 300 mln EUR rocznie; jego kluczowymi obszarami działania są: żywność, produkty chemiczne i zdrowie; środowisko i zrównoważony rozwój; bezpieczeństwo jądrowe i ochrona instalacji jądrowych oraz działania horyzontalne, takie jak: materiały referencyjne i pomiary; prognozy technicznogospodarcze, bezpieczeństwo publiczne i zwalczanie nadużyć finansowych.

Proponujemy: Dyrekcja ds. Relacji Instytucjonalnych i Naukowych wspiera stosunki pomiędzy WCB a jego zewnętrznymi partnerami, innymi organizacjami badawczymi, Parlamentem Europejskim, Radą i państwami członkowskimi. Koordynuje stosunki z Radą Gubernatorów WCB, określa i monitoruje plany działania mające na celu włączenie nowych państw członkowskich, krajów kandydujących i stowarzyszonych w prace prowadzone przez WCB. Dyrekcja jest odpowiedzialna za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną WCB, w tym public relations i kontakty z prasą. W przyszłości dyrekcja będzie również odpowiedzialna za koordynację naukowego programu pracy WCB, włącznie z jego opracowaniem, oraz za zapewnienie odpowiedniej jakości usług i badań WCB jego klientom. Dyrekcja jest odpowiedzialna za zarządzanie własnością intelektualną Wspólnoty oraz wspieranie technologicznego transferu wiedzy WCB. Dyrekcja zatrudnia około 50 pracowników i dysponuje budżetem w wysokości 2 mln EUR.

Poszukujemy kandydatów, którzy mają: wykształcenie naukowe i wysoki poziom wiedzy na temat zagadnień naukowych i technologicznych, którymi zajmuje się WCB; doświadczenie w dziedzinie naukowej lub dotyczące użytkowników WCB stanowi atut; motywację do kierowania dynamiczną dyrekcją i wsparciem dla ogólnych celów WCB; udokumentowane doświadczenie w kierowaniu programowaniem i zarządzaniem zasobami ludzkimi, finansowymi i naukowymi dyrekcji; potrzebne zdolności przywódcze w zakresie zarządzania wysoko wyspecjalizowanymi zespołami badawczymi; dobrą znajomość polityki i instytucji wspólnotowych; bardzo dobre umiejętności w zakresie negocjacji i komunikacji; umiejętność przekonywującego działania w kontaktach wysokiego szczebla z partnerami i prasą; doskonałą znajomość języka angielskiego.

Kwalifikujący się kandydaci muszą spełniać następujące wymagania: obywatelstwo jednego z dziesięciu nowych państw członkowskich UE; dyplom ukończenia studiów wyższych na poziomie, który daje prawo do podjęcia studiów doktoranckich; przynajmniej 12-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych, na poziomie, na którym wymagane są wyżej wymienione kwalifikacje, z czego sześć lat na wysokim szczeblu kierowniczym; biegła znajomość jednego języka urzędowego UE oraz dobra znajomość innego języka urzędowego UE.

Dyrektor zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi w niej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia dla urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD 14 określono w Regulaminie pracowniczym. Komisja stosuje politykę równości szans. Szczegółowy opis zakresu obowiązków, kryteriów wyboru i procedury zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej:

http://europa.eu.int/comm/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm

Termin rejestracji kandydatów upływa dnia 26 czerwca 2006 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona o godz. 12.00 w południe czasu brukselskiego.

Zmiany w prawie

Mucha: Od 1 września obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

Od 1 września będzie obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy, połączony z pobieraniem zasiłku 800 plus. Zapowiedziała to w środę wiceministra edukacji Joanna Mucha. Z przekazanych przez nią szacunkowych danych wynika, że do polskich szkół nie posłano prawdopodobnie ok. 75 tysięcy ukraińskich dzieci. Według Muchy często powodem takiej decyzji było przekonanie rodziców lub opiekunów, że bardzo szybko wrócą do Ukrainy.

Krzysztof Koślicki 12.06.2024
Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024