Program Leonardo da Vinci - Faza druga (2000-2006) - Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04 - "Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci" - Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie.

PROGRAM LEONARDO DA VINCI

Faza druga (2000-2006)

Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04

"Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci"

Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie

(2005/C 48/10)

(Dz.U.UE C z dnia 24 lutego 2005 r.)

1.
Cele i opis

Celem wezwania do składania wniosków jest wsparcie imprez waloryzacyjnych (konferencje i wystawy) mających służyć promowaniu wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci. Także wyniki projektów pochodzących z innych programów UE związanych z kształceniem i szkoleniem zawodowym mogą być przedstawiane do celów wspomnianych imprez.

Działanie powinno składać się z trzech etapów. Wsparcie zostanie przyznane w stosunku do wniosków spełniających wymagania wszystkich trzech epatów:

1) Etap przygotowawczy: dopasowanie potrzeb odbiorców oraz wybranych rezultatów projektów. Na podstawie analiz stwierdzonych potrzeb odbiorców, należy określić i wybrać do promocji i wykorzystania produkty i rezultaty z co najmniej 5 różnych projektów Leonardo da Vinci, z co najmniej 3 różnych państw.

2) Organizacja imprezy: organizacja konferencji/warsztatów/wystawy tak, aby pogodzić podaż z popytem. Interaktywna wymiana między promotorami i odbiorcami projektu w celu ułatwienia przekazu oraz wykorzystania rezultatów projektu do spełnienia potrzeb nowych odbiorców.

3) Etap końcowy: działania uzupełniające. Propozycje działań uzupełniających ułatwiających przekaz i rozwijających wskaźniki określające oddziaływanie imprezy.

2.
Kandydaci kwalifikujący się

Składanie wniosków o dotację w ramach niniejszego wezwania jest otwarte w szczególności dla organizacji i spółek europejskich, krajowych, regionalnych, lokalnych i sektorowych, w tym sieci europejskich, spełniających kryteria kwalifikujące, prowadzące działalność w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego i pragnące zorganizować imprezę waloryzacyjną w zakresie określonym w niniejszym wezwaniu do składania wniosków. Wnioskodawcy powinni posiadać osobowość prawną od co najmniej 3 lat oraz muszą mieć siedzibę w jednym z wymienionych poniżej państw:

Państw Członkowskie UE 25, państwa EFTA/EOG (Islandia, Lichtenstein, Norwegia) lub państwa kandydujące: Bułgaria, Rumunia i Turcja.

3.
Budżet i czas trwania projektu

Budżet dostępny dla tego projektu wynosi 1.500.000 EUR. Na podstawie wymienionej kwoty, Dyrekcja Generalna ds. Edukacji i Kultury przewiduje wsparcie dla 15 do 20 projektów, przy czym maksymalna kwota dotacji nie będzie przekraczać 100.000 EUR, do maksymalnej wysokości 75 % kosztów kwalifikowanych. 30 % budżetu należy przeznaczyć na sfinansowanie działań uzupełniających (Etap 3).

Działania muszą się rozpocząć między 1 sierpnia 2005 r. a 1 października 2005 r.

Zaproponowane imprezy waloryzacyjne powinny zostać zakończone najpóźniej do kwietnia 2006 r., w celu zapewnienia wystarczającej ilości czasu na działania uzupełniające przed końcem projektu.

Sprawozdanie końcowe należy złożyć najpóżniej do 1 października 2006 r.

Maksymalny czas trwania projektów wynosi 12 miesięcy.

4.
Termin

Wnioski należy przesłać do Komisji nie później niż do 3 maja 2005 r.

5.
Informacje szczegółowe

Pełen tekst wezwania do składania ofert i formularze wniosków są dostępne na następującej stronie internetowej:

http://europa.eu.int/comm/education/programmes/leonardo/new/valorisation/callevents_en.html

W celu uzyskania dalszych informacji, należy skontaktować się z: eac-unite-c3@cec.eu.int

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.48.8

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Program Leonardo da Vinci - Faza druga (2000-2006) - Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04 - "Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci" - Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie.
Data aktu: 24/02/2005
Data ogłoszenia: 24/02/2005