Zaproszenie do składania wniosków - DG EAC nr 85/04 - Zaproszenie do składania innowacyjnych projektów w zakresie współpracy, szkoleń i informacji, akcja 5 - działania wspierające.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW - DG EAC NR 85/04

Zaproszenie do składania innowacyjnych projektów w zakresie współpracy, szkoleń i informacji, akcja 5 - działania wspierające

(2005/C 30/12)

(Dz.U.UE C z dnia 5 lutego 2005 r.)

1.
CELE I OPIS

W ramach niniejszej Akcji 5 - Zaproszenie do składania projektów innowacyjnych Komisja Europejska ma na celu wsparcie innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych w zakresie edukacji nieformalnej. Wszystkie zgłoszenia muszą dotyczyć tematów/dziedzin priorytetowych wymienionych poniżej:

1) Różnorodność kulturowa i tolerancja;

2) Regiony najmniej uprzywilejowane;

3) Europa wschodnia - Kaukaz - Europa południowo-wschodnia;

4) Innowacja w pracy młodzieżowej;

5) Współpraca między władzami lokalnymi lub regionalnymi a młodzieżowymi organizacjami pozarządowymi.

Jest konieczne, aby promotorzy projektu wyszczególnili w zgłoszeniu elementy innowacyjne, które zamierzają wprowadzić. Projekty muszą mieć jasny europejski wymiar transnarodowy i przyczyniać się to współpracy europejskiej w sprawach młodzieży. W szczególności muszą prowadzić do tworzenia i/lub konsolidacji silnych partnerstw między organizacjami młodzieżowymi lub partnerstw między organizacjami młodzieżowymi a ciałami publicznymi.

2.
KWALIFIKUJĄCY SIĘ KANDYDACI

Osoby prawne, takie jak pozarządowe organizacje młodzieżowe, jak również władze lokalne lub regionalne, ustanowione w tak zwanych "krajach programowych", mogą składać zgłoszenia i mogą uczestniczyć jako partnerzy w kontekście niniejszego zaproszenia.

Do krajów programowych należą:

– 25 Państw Członkowskich Unii Europejskiej,

– trzy kraje EOG/EFTA (Islandia, Lichtenstein i Norwegia),

– kraje kandydujące: Bułgaria, Rumunia i Turcja.

Organizacje z krajów sąsiadujących z UE (Algieria, Egipt, Izrael, Jordania, Liban, Maroko, Syria, Tunezja, Zachodni Brzeg i Strefa Gazy, Białoruś, Mołdowa, Rosja, Ukraina, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Serbia i Czarnogóra) mogą uczestniczyć jako partnerzy w kontekście niniejszego zaproszenia; nie są jednak uprawnione do składania wniosków.

Projekty muszą obejmować organizacje partnerskie z przynajmniej czterech różnych krajów (włącznie z aplikującym), z których jeden musi być Państwem Członkowskim UE.

3.
BUDŻET I CZAS TRWANIA PROJEKTÓW

Całkowita kwota przyznana na współfinansowanie projektów w kontekście niniejszego zaproszenia wynosi 2.000.000 EUR, z zastrzeżeniem zatwierdzenia władz budżetowych na rok budżetowy 2005.

Maksymalna kwota finansowania na każdy projekt nie przekroczy 100.000 EUR na rok (12 miesięcy) działalności, a maksymalny grant nie przekroczy 300.000 EUR.

Oczekuje się, że niniejsze zaproszenie pozwoli na wsparcie około 10 - 15 projektów wysokiej jakości.

Czas trwania projektu musi wynosić co najmniej 18 miesięcy. Jeśli jest to uzasadnione, zostanie zaakceptowany maksymalny czas trwania do 36 miesięcy. Działania muszą rozpocząć się między 1 października a 31 grudnia 2005 r.

4.
OPÓŹNIENIA

Zgłoszenia muszą zostać przesłane do: SOCRATES, LEONARDO & YOUTH Technical Assistance Office najpóźniej do dnia 31 marca 2005 r.

5.
PEŁNA INFORMACJA

Pełny tekst niniejszego zaproszenia do składania wniosków oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na następującej stronie www: http://europa.eu.int/comm/youth/call/index_ en.html. Zgłoszenia muszą przestrzegać założeń pełnego tekstu niniejszego zaproszenia i muszą zostać wysłane przy użyciu właściwego formularza zgłoszeniowego.

Zmiany w prawie

Mucha: Od 1 września obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

Od 1 września będzie obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy, połączony z pobieraniem zasiłku 800 plus. Zapowiedziała to w środę wiceministra edukacji Joanna Mucha. Z przekazanych przez nią szacunkowych danych wynika, że do polskich szkół nie posłano prawdopodobnie ok. 75 tysięcy ukraińskich dzieci. Według Muchy często powodem takiej decyzji było przekonanie rodziców lub opiekunów, że bardzo szybko wrócą do Ukrainy.

Krzysztof Koślicki 12.06.2024
Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.30.23

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Zaproszenie do składania wniosków - DG EAC nr 85/04 - Zaproszenie do składania innowacyjnych projektów w zakresie współpracy, szkoleń i informacji, akcja 5 - działania wspierające.
Data aktu: 05/02/2005
Data ogłoszenia: 05/02/2005