D-Schwerin: Obsługa regularnych połączeń lotniczych - Zaproszenie do składania ofert obsługi regularnych połączeń lotniczych na trasach Rostock-Laage - Monachium oraz Rostock-Laage - Kolonia/Bonn ogłoszone przez Republikę Federalną Niemiec na podstawie art. 4 ust. 1 lit. d) rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92.

D-Schwerin: Obsługa regularnych połączeń lotniczych

Zaproszenie do składania ofert obsługi regularnych połączeń lotniczych na trasach Rostock-Laage - Monachium oraz Rostock-Laage - Kolonia/Bonn ogłoszone przez Republikę Federalną Niemiec na podstawie art. 4 ust. 1 lit. d) rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92

(2005/C 226/05)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(Dz.U.UE C z dnia 15 września 2005 r.)

1. Wprowadzenie: Na podstawie art. 4 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92 z dnia 23 lipca 1992 r. w sprawie dostępu przewoźników lotniczych Wspólnoty do wewnątrzwspólnotowych tras lotniczych, rząd Republiki Federalnej Niemiec postanowił od dnia 1 stycznia 2006 r. nałożyć zobowiązania z tytułu wykonywania usług publicznych w stosunku do regularnych połączeń lotniczych na trasach Rostock-Laage - Monachium oraz Rostock-Laage - Kolonia/Bonn. Szczegóły dotyczące tych zobowiązań z tytułu wykonywania usług publicznych zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C 225 z 14 września 2005 r.

Jeśli do dnia 1 grudnia 2005 r. żaden z przewoźników lotniczych Wspólnoty nie przedłoży Ministerstwu Gospodarki Meklemburgii-Pomorza Przedniego pisemnego potwierdzenia rozpoczęcia obsługi regularnych połączeń lotniczych od dnia 1 stycznia 2006 r. zgodnie ze zobowiązaniami z tytułu wykonywania usług publicznych i bez występowania o rekompensatę, Republika Federalna Niemiec, zgodnie z procedurą ustanowioną w art. 4 ust. 1 lit. d) wspomnianego wyżej rozporządzenia, ograniczy dostęp do każdej z tych tras do jednego przewoźnika lotniczego i przyzna prawo obsługi tych połączeń lotniczych od dnia 1 stycznia 2006 r. w drodze przetargu publicznego.

2. Przedmiot zaproszenia do składania ofert: Obsługa regularnych połączeń lotniczych na trasach Rostock-Laage - Monachium oraz Rostock-Laage - Kolonia/Bonn zgodnie z nałożonymi zobowiązaniami z tytułu wykonywania usług publicznych, które zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C 225 z 14 września 2005 r.

3. Udział w zaproszeniu do składania ofert: Udział w zaproszeniu do składania ofert może wziąć każdy przewoźnik lotniczy posiadający ważną licencję na prowadzenie działalności łącznie ze świadectwem przewoźnika lotniczego (AOC), wydaną przez jedno z Państw Członkowskich zgodnie z rozporządzeniem Rady (EWG) nr 2407/92 z dnia 23 lipca 1992 r. w sprawie przyznawania licencji przewoźnikom lotniczym.

4. Procedura: W stosunku do zaproszenia do składania ofert obowiązują przepisy art. 4 ust. 1 lit. d) do i) rozporządzenia (EWG) nr 2408/92.

Ministerstwo Gospodarki Meklemburgii-Pomorza Przedniego zastrzega sobie prawo odrzucenia wszystkich ofert lub podjęcia rokowań, jeżeli żadna z przedłożonych ofert nie będzie możliwa do zaakceptowania z ekonomiczego punktu widzenia. Oferent jest związany swoją ofertą do momentu udzielenia zlecenia.

5. Dokumentacja: Pełną dokumentację zaproszenia do składania ofert łącznie ze specyfikacją, warunkami umowy i przejęciem zobowiązań z tytułu wykonywania usług publicznych można otrzymać bezpłatnie pod następującym adresem:

Wirtschaftsministerium Mecklenburg-Vorpommern, Referat 510, Johannes-Stelling-Straße 14, D-19053 Schwerin. Tel.: (49-385) 588-5510, Fax: (49-385) 588-5865.

6. Rekompensata finansowa: W ofertach należy wyraźnie wymienić wysokość rekompensaty (w EUR) żądanej za obsługę tras od momentu planowanego rozpoczęcia lotów, w rozbiciu na każdą z tras i na poszczególne lata.

7. Taryfy: Złożone oferty muszą zawierać planowane taryfy i związane z nimi warunki. Taryfy muszą być zgodne z odpowiednimi zobowiązaniami z tytułu wykonywania usług publicznych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C 225 z 14 września 2005 r.

8. Okres obowiązywania, zmiany oraz wypowiedzenie umowy:: Okres obowiązywania umowy rozpoczyna się najwcześniej dnia 1 stycznia 2006 r. i kończy się najpóźniej dnia 31 października 2008 r.

Umowa może zostać wypowiedziana przez każdą ze stron tylko z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia. Nie narusza to prawa do nadzwyczajnego wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym z ważnej przyczyny.

9. Niewykonanie umowy/Kary umowne: Przewoźnik lotniczy jest odpowiedzialny za prawidłowe wykonanie swoich obowiązków wynikających z umowy. W przypadku niewykonania lub niewłaściwego wykonania obowiązków umownych, za które odpowiada przewoźnik lotniczy, organ wypłacający rekompensatę jest uprawniony do proporcjonalnego jej zmniejszenia. W przypadku powstania szkody zastrzega się prawo dochodzenia roszczeń.

10. Składanie ofert: Oferty należy przesłać listem poleconym na poniższy adres lub dostarczyć osobiście za potwierdzeniem odbioru:

Wirtschaftsministerium Mecklenburg-Vorpommern, Referat 510, Johannes-Stelling-Straße 14, D-19053 Schwerin. Tél. (49-385) 588-5510. Fax (49-385) 588- 5865,

Oferty należy złożyć najpóźniej 1 miesiąc po dniu opublikowania niniejszego komunikatu. Złożone oferty mogą dotyczyć jednej trasy lub obydwu tras, w tym drugim przypadku żądana rekompensata musi być przedstawiona w rozbiciu na każdą z nich. Oferty należy dostarczyć w 4 egzemplarzach.

11. Ważność zaproszenia do składania ofert: Niniejsze zaproszenie do składania ofert jest ważne tylko wtedy, jeśli do dnia 1 grudnia 2005 r. żaden przewoźnik lotniczy Wspólnoty nie przedstawi pisemnego potwierdzenia rozpoczęcia obsługi regularnych połączeń lotniczych od dnia 1 stycznia 2006 r. zgodnie ze zobowiązaniami z tytułu wykonywania usług publicznych i bez występowania o rekompensatę.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.226.10

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: D-Schwerin: Obsługa regularnych połączeń lotniczych - Zaproszenie do składania ofert obsługi regularnych połączeń lotniczych na trasach Rostock-Laage - Monachium oraz Rostock-Laage - Kolonia/Bonn ogłoszone przez Republikę Federalną Niemiec na podstawie art. 4 ust. 1 lit. d) rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92.
Data aktu: 15/09/2005
Data ogłoszenia: 15/09/2005