Ogłoszenie rekrutacyjne nr CDR/A/23/05 - Dyrektor w Dyrekcji ds. Kancelarii, Spraw Prawnych i Pomocy Członkom (kategoria A*, stopień 14-15).

OGŁOSZENIE REKRUTACYJNE NR CDR/A/23/05

DYREKTOR (M/K)

W DYREKCJI DS. KANCELARII, SPRAW PRAWNYCH I POMOCY CZŁONKOM

(kategoria A*, stopień 14-15)

(2005/C 192 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 6 sierpnia 2005 r.)

1. WAKUJĄCE STANOWISKO

Zgodnie z art. 29 ust. 2 Regulaminu pracowniczego, Komitet Regionów postanowił rozpocząć procedurę rekrutacyjną na stanowisko dyrektora (kategoria A*, stopień 14-15).

Jest to najwyższe stanowisko w Dyrekcji ds. Kancelarii, Spraw Prawnych i Pomocy Członkom.

Zgodnie z art. 63 regulaminu wewnętrznego Komitetu Regionów, organem właściwym do mianowania na to stanowisko jest Prezydium Komitetu Regionów działające na wniosek Sekretarza Generalnego.

2. OBOWIĄZKI

Dyrektor, podległy służbowo Sekretarzowi Generalnemu, kieruje Dyrekcją ds. Kancelarii, Spraw Prawnych i Pomocy Członkom. W szczególności, dyrektor jest odpowiedzialny za:

– organizację, koordynację i nadzorowanie pracy różnych działów i służb dyrekcji: Dział Kancelarii, Pomocy Członkom i Delegacjom Krajowym, Dział Prawny oraz Dział Wewnętrznej Polityki Informacyjnej, Obsługi Gości i Interesantów,

– koordynację i nadzorowanie procesów przygotowywania i monitorowania posiedzeń Zgromadzenia Plenarnego oraz Prezydium,

– zapewnianie wykonania analiz kwestii prawnych w Komitecie Regionów,

– nawiązywanie i utrzymywanie stosunków z innymi instytucjami i organami UE oraz pomoc członkom w różnych obszarach kompetencji dyrekcji,

– zapewnienie wewnętrznego systemu komunikacji w ramach dyrekcji oraz pomiędzy dyrekcjami i służbami Sekretariatu Generalnego,

– nadzorowanie organizacji i obsługi archiwów instytucji oraz zapewnienie powszechnego dostępu do dokumentów Komitetu Regionów zgodnie z unijnymi wymogami przejrzystości,

– nadzorowanie organizacji i funkcjonowania obsługi gości oraz organizacji wystaw i konferencji w obszarach odpowiedzialności dyrekcji,

– zarządzanie zasobami budżetowymi i finansowymi dyrekcji, zarządzanie zasobami ludzkimi i występowanie, w ramach uprawnień nadanych przez organ powołujący, w charakterze urzędnika zatwierdzającego.

3. WYMAGANIA

A. Wymagania ogólne

Kandydaci powinni:

– być obywatelami jednego z Państw Członkowskich UE,

– posiadać pełne prawa obywatelskie,

– mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej,

– posiadać cechy charakteru niezbędne do wykonywania określonych obowiązków.

B. Wymagania szczegółowe

– dyplom ukończenia studiów wyższych lub równoważne kwalifikacje zawodowe,

– co najmniej 15 lat doświadczenia zawodowego,

– dokładna znajomość struktury i funkcjonowania Unii Europejskiej i jej instytucji,

– duże doświadczenie w pracy administracyjnej i umiejętność wykonywania obowiązków zgodnie z metodami pracy instytucji doradczej Wspólnot Europejskich,

– umiejętność kierowania zespołem i zarządzania kilkoma wydziałami,

– dokładna znajomość różnych dziedzin działalności Unii Europejskiej i funkcjonowania władz regionalnych i lokalnych w Państwach Członkowskich,

– dobra znajomość systemu prawnego Wspólnot Europejskich,

– znakomita znajomość jednego z oficjalnych języków Unii Europejskiej(1) i bardzo dobra znajomość drugiego z tych języków. Znajomość innych oficjalnych języków Unii zostanie wzięta pod uwagę.

Wyboru kandydatów dokona się niezależnie od ich rasy, poglądów politycznych, filozoficznych lub religijnych, płci lub orientacji seksualnej oraz bez względu na ich stan cywilny lub sytuację rodzinną. Komitet Regionów stwarza zatrudnianym kandydatom równe szanse.

4. WARUNKI ZATRUDNIENIA

Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia są takie same jak w przypadku urzędników pełniących funkcję odpowiadającą stanowisku dyrektora we Wspólnotach Europejskich. W przypadku zatrudnienia osób z zewnątrz(2) kategorią zaszeregowania będzie stopień A*14.

5. PODANIA

– Kandydaci są proszeni o przesyłanie podań listem poleconym do dyrektora administracyjnego Komitetu Regionów na adres: Rue Belliard 101, B-1040 Bruksela, najpóźniej do dnia 23 września 2005 r.

– Do podania należy dołączyć szczegółowy życiorys oraz wszelkie inne dokumenty uzupełniające.

Przewodniczący

Peter STRAUB

______

(1) Oficjalnymi językami Unii Europejskiej są języki: angielski, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, litewski, łotewski, maltański, niemiecki, polski, portugalski, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski.

(2) Dla celów klasyfikacji zatrudnienie urzędnika Wspólnot Europejskich, który nie osiągnął jeszcze stopnia A*14, uważa się za zatrudnienie osoby z zewnątrz.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024