Zawiadomienie o wszczęciu częściowego przeglądu okresowego środków antydumpingowych mających zastosowanie do przywozu kwasu sulfanilowego pochodzącego, między innymi, z Indii i środków wyrównawczych mających zastosowanie do przywozu kwasu sulfanilowego pochodzącego z Indii.

Zawiadomienie o wszczęciu częściowego przeglądu okresowego środków antydumpingowych mających zastosowanie do przywozu kwasu sulfanilowego pochodzącego, między innymi, z Indii i środków wyrównawczych mających zastosowanie do przywozu kwasu sulfanilowego pochodzącego z Indii

(2005/C 101/14)

(Dz.U.UE C z dnia 27 kwietnia 2005 r.)

Komisja otrzymała wniosek o wszczęcie częściowego przeglądu okresowego zgodnie z art. 11 ust. 3 rozporządzenia Rady (WE) nr 384/96(1) ("podstawowe rozporządzenie antydumpingowe"), oraz art. 19 rozporządzenia Rady (WE) nr 2026/97(2) ("podstawowe rozporządzenie antysubsydyjne")

1.
Wniosek o wszczęcie przeglądu

Wniosek został złożony przez Kokan Synthetics & Chemicals Pvt. Ltd ("wnioskodawca"), który jest eksporterem w Indiach.

Zakres wniosku jest ograniczony do formy środka i, w szczególności, do zbadania możliwości przyjęcia zobowiązania, do złożenia którego gotowość zadeklarował wnioskodawca.

2.
Produkt

Produkt objęty postępowaniem to kwas sulfanilowy pochodzący z Indii ("produkt objęty postępowaniem"), obecnie objęty kodem CN ex 2921 42 10 (kod TARIC 2921 42 10*60). Powyższy kod CN jest podany jedynie w celach informacyjnych.

3.
Obowiązujące środki

Obecnie obowiązujące środki są ostatecznym cłem antydumpingowym nałożonym rozporządzeniem Rady (WE) nr 1339/2002(3) oraz ostatecznym cłem wyrównawczym nałożonym rozporządzeniem Rady (WE) nr 1338/2002(4) na przywóz kwasu sulfanilowego pochodzącego z Indii.

4.
Podstawy dokonania przeglądu

Zobowiązanie złożone przez wnioskodawcę zostało zaakceptowane przez Komisję już wtedy, gdy nakładano ostateczne środki antydumpingowe i wyrównawcze w lipcu 2002 r. Jednakże, w marcu 2004 r. wnioskodawca dobrowolnie wycofał swoje zobowiązania, w domniemaniu dlatego, iż eksporterzy chińscy, którzy także podlegają cłom antydympingowym, dokonali absorpcji owego cła, tym samym uniemożliwiając dotrzymanie zobowiązania. Po zakończeniu przeglądu absorpcyjnego przywozu pochodzącego z Chińskiej Republiki Ludowej(5) wnioskodawca jest przygotowany do ponownego złożenia zobowiązania na poprzednich warunkach, które uznano za właściwe do eliminacji wspomnianych szkodliwych skutków dumpingu i subsydiowania. Dlatego też, zasadny jest przegląd formy środków mających zastosowanie do przywozu produktu objętego postępowaniem przez wnioskodawcę.

5.
Procedura

Ustaliwszy, po konsultacji z Komitetem Doradczym, iż istnieją wystarczające dowody uzasadniające wszczęcie częściowego przeglądu okresowego, Komisja niniejszym wszczyna przegląd, zgodnie z art. 11 ust. 3 i art. 19 podstawowych rozporządzeń antydumpingowych I antysubsydyjnych, odpowiednio, którego zakres jest ograniczony do zbadania możliwości akceptacji zobowiązania, które ma złożyć wnioskodawca.

a) Zbieranie informacji i przeprowadzanie przesłuchań

W celu uzyskania informacji uznanych przez nią za niezbędne w celach dochodzenia, Komisja poinformuje wnioskodawcę i władze indyjskie o wszczęciu przeglądu. Komisja zwróci się do wnioskodawcy o podanie informacji i dowodów na poparcie wniosku o wszczęcie przeglądu, w szczególności, o podanie szczegółów zobowiązania, które gotów jest złożyć zgodnie ze swą deklaracją. Wymienione informacje i potwierdzające je dowody powinny wpłynąć do Komisji w terminie ustalonym w pkt 6 lit. a) niniejszego zawiadomienia.

Niniejszym prosi się wszystkie strony objęte postępowaniem o przedstawienie swoich opinii i dostarczenie Komisji odpowiednich informacji wraz z potwierdzającymi dowodami. Wymienione informacje i potwierdzające dowody muszą wpłynąć do Komisji w terminie ustalonym w pkt 6 lit. a) niniejszego zawiadomienia.

Ponadto, Komisja może wysłuchać strony objęte postępowaniem pod warunkiem, iż złożyły wniosek wskazujący, iż istnieją szczególne powody, dla których powinny one być wysłuchane. Wniosek ten musi zostać złożony w terminie ustalonym w pkt 6 lit. b) niniejszego zawiadomienia.

6.
Terminy

a) Dla stron, w celu zgłoszenia się, przedstawienia odpowiednich informacji

Wszystkie strony objęte postępowaniem, jeżeli ich wnioski mają być uwzględnione podczas dochodzenia, muszą zgłosić się do Komisji, przedstawić swoje opinie i stosowne informacje w terminie 40 dni od daty opublikowania niniejszego zawiadomienia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, chyba że ustalono inaczej. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż wykonanie większości proceduralnych praw ustanowionych w rozporządzeniu podstawowym jest uzależnione od zgłoszenia się przez stronę w wyżej wymienionym terminie.

b) Przesłuchania

Wszystkie strony objęte postępowaniem mogą również składać wnioski o przesłuchanie przez Komisję w tym samym terminie 40 dni.

7.
Pisemne zgłoszenia i korespondencja

Wszelkie opinie i wnioski stron objętych postępowaniem muszą być złożone w formie pisemnej (nie w formie elektronicznej, chyba że ustalono inaczej), i muszą zawierać nazwisko (nazwę), adres, adres e-mail, numer telefonu i faksu i/lub dalekopisu strony objętej postępowaniem. Wszystkie pisemne zgłoszenia, włącznie z informacjami wymaganymi w niniejszym zawiadomieniu, i korespondencja dostarczone przez strony objęte postępowaniem na zasadzie poufności są oznakowane jako "Zastrzeżone"(6) oraz, zgodnie z art. 19 ust. 2 i art. 29 ust. 2 podstawowych rozporządzeń antydumpingowego i antysubsydyjnego, towarzyszy im wersja bez klauzuli poufności, która jest oznakowana "DO WGLĄDU DLA STRON OBJĘTYCH POSTĘPOWANIEM".

Adres Komisji do celów korespondencji:

Komisja Europejska

Dyrekcja Generalna ds. Handlu

Dyrekcja B

Biuro: J-79 5/16

B-1049 Bruksela

Fax (32-2) 295 65 05

8.
Brak współpracy

W przypadku, gdy którakolwiek ze stron objętych postępowaniem odmawia dostępu lub nie dostarcza niezbędnych informacji w odpowiednim czasie albo znacznie utrudnia dochodzenie, można dokonać ustaleń tymczasowych lub końcowych, potwierdzających lub przeczących, zgodnie z art. 18 i 19 podstawowych rozporządzeń antydumpingowego i antysubsydyjnego, na podstawie dostępnych faktów.

W przypadku ustalenia, iż którakolwiek ze stron objętych postępowaniem dostarczyła nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, informacje te nie są brane pod uwagę i można wykorzystać dostępne fakty. Jeżeli strona objęta postępowaniem nie współpracuje lub współpracuje jedynie częściowo i w związku z tym ustalenia opierają się na dostępnych faktach zgodnie z art. 18 i 28 podstawowych rozporządzeń antydumpingowego i antysubsydyjnego, wynik może być mniej korzystny dla tej strony, niż gdyby współpracowała.

______

(1) Dz.U. L 56 z 6.3.1996, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem Rady (WE) nr 461/2004 (Dz.U. L 77 z 13.3.2004, str. 12).

(2) Dz.U. L 288 z 21.10.1997, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem Rady (WE) nr 461/2004 (Dz.U. L 77 z 13.3.2004, str. 12).

(3) Dz.U. L 196 z 25.7.2002, str. 11. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 492/2004 (Dz.U. L 80 z 18.3.2004, str. 6).

(4) Dz.U. L 196 z 25.7.2002, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 492/2004 (Dz.U. L 80 z 18.3.2004, str. 6).

(5) Dz.U. L 40 z 12.2.2004, str. 17.

(6) Znaczy to, że dokument służy wyłącznie do użytku wewnętrznego. Jest on chroniony zgodnie z art. 4 rozporządzenia (WE) nr 1049/2001 Parlamentu Europejskiego i Rady (Dz.U. L 145 z 31.5.2001, str. 43). Jest dokumentem poufnym zgodnie z art. 19 rozporządzenia Rady (WE) nr 384/96 (Dz.U. L 56 z 6.3.1996, str. 1), art. 29 rozporządzenia Rady (WE) nr 2026/97 (Dz.U. L 288 z 21.10.1997, str. 1), art. 6 Porozumienia WTO w sprawie wykonania art. VI GATT 1994 (Porozumienie antydumpingowe) oraz art. 12 Porozumienia WTO w sprawie subsydiów i środków wyrównawczych.

Zmiany w prawie

Mucha: Od 1 września obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

Od 1 września będzie obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy, połączony z pobieraniem zasiłku 800 plus. Zapowiedziała to w środę wiceministra edukacji Joanna Mucha. Z przekazanych przez nią szacunkowych danych wynika, że do polskich szkół nie posłano prawdopodobnie ok. 75 tysięcy ukraińskich dzieci. Według Muchy często powodem takiej decyzji było przekonanie rodziców lub opiekunów, że bardzo szybko wrócą do Ukrainy.

Krzysztof Koślicki 12.06.2024
Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.101.34

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Zawiadomienie o wszczęciu częściowego przeglądu okresowego środków antydumpingowych mających zastosowanie do przywozu kwasu sulfanilowego pochodzącego, między innymi, z Indii i środków wyrównawczych mających zastosowanie do przywozu kwasu sulfanilowego pochodzącego z Indii.
Data aktu: 27/04/2005
Data ogłoszenia: 27/04/2005