Postępowanie kwalifikacyjne wobec kandydatów do służby w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 26 lipca 2006 r.
w sprawie postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego

Na podstawie art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego (Dz. U. Nr 104, poz. 710) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa:
1)
szczegółowe zasady i tryb przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego;
2)
wzór kwestionariusza osobowego kandydata do służby w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.
§  2.
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)
SKW - rozumie się przez to Służbę Kontrwywiadu Wojskowego;
2)
ustawie - rozumie się przez to ustawę z dnia 9 czerwca 2006 r. o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego;
3)
ustawie o ochronie informacji niejawnych - rozumie się przez to ustawę z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2005 r. Nr 196, poz. 1631 oraz z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711);
4)
postępowaniu sprawdzającym - rozumie się przez to postępowanie sprawdzające, przeprowadzane na podstawie ustawy o ochronie informacji niejawnych;
5)
kandydacie - rozumie się przez to kandydata do służby w SKW.
§  3.
Postępowanie kwalifikacyjne jest prowadzone z uwzględnieniem przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych i ma na celu ustalenie, czy kandydat:
1)
spełnia określone w ustawie warunki do pełnienia służby w SKW;
2)
daje rękojmię zachowania tajemnicy w rozumieniu ustawy o ochronie informacji niejawnych.
§  4.
Postępowanie kwalifikacyjne wobec kandydata przeprowadza komórka organizacyjna SKW właściwa w sprawach kadrowych.
§  5.
1.
Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się po złożeniu przez kandydata pisemnego podania o przyjęcie do służby w SKW.
2.
Komórka organizacyjna, o której mowa w § 4, w każdym czasie bez podania przyczyny może odstąpić od dalszego przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego, w przypadku niespełnienia przez kandydata wymogów określonych w ustawie.
§  6.
Kandydat, którego powiadomiono o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego, składa w komórce organizacyjnej, o której mowa w § 4, następujące dokumenty:
1)
wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby w SKW, którego wzór stanowi załącznik do rozporządzenia;
2)
własnoręcznie napisany życiorys;
3)
świadectwa stwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, w tym specjalistyczne, oraz inne dokumenty potwierdzające umiejętności i osiągnięcia zawodowe;
4)
poświadczające poziom znajomości języków obcych;
5)
opinie służbowe lub świadectwa pracy z dotychczasowych miejsc służby lub pracy;
6)
kopię poświadczenia bezpieczeństwa osobowego lub wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego, o których mowa w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
7)
trzy aktualne fotografie.
§  7.
Odmowa wydania kandydatowi poświadczenia bezpieczeństwa, o którym mowa w przepisach ustawy o ochronie informacji niejawnych, skutkuje odstąpieniem od dalszego przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego.
§  8.
Zdolność fizyczną i psychiczną kandydata ustala wojskowa komisja lekarska, do której kieruje kandydata Szef SKW.
§  9.
1.
Kandydat, który ubiega się o przyjęcie do służby w SKW na stanowisko wymagające szczególnych umiejętności lub predyspozycji, może być poddany:
1)
egzaminowi sprawności fizycznej;
2)
badaniu psychofizjologicznemu;
3)
badaniu psychologicznemu.
2.
Na egzamin i badania, o których mowa w ust. 1, kieruje kandydata Szef SKW.
§  10.
Negatywny wynik albo odmowa poddania się przewidzianym w postępowaniu kwalifikacyjnym badaniom, sprawdzeniom lub czynnościom powoduje odstąpienie od dalszego przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydata.
§  11.
1.
Rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem przeprowadza szef komórki organizacyjnej, o której mowa w § 4.
2.
Przed rozpoczęciem rozmowy kwalifikacyjnej potwierdza się tożsamość kandydata.
3.
W toku rozmowy kwalifikacyjnej sprawdza się motywacje kandydata, jego cechy osobowe, umiejętności i predyspozycje do służby w SKW.
4.
Wyniki rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem zamieszcza się w kwestionariuszu osobowym, o którym mowa w § 6 pkt 1.
§  12.
1.
Postępowanie kwalifikacyjne zamyka sporządzenie przez szefa komórki organizacyjnej, o której mowa w § 4, oceny końcowej kandydata, obejmującej ocenę jego przydatności do służby w SKW.
2.
Formułując ocenę końcową kandydata, bierze się pod uwagę w szczególności wyniki przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, a ponadto:
1)
wiek kandydata;
2)
poziom i kierunek jego wykształcenia oraz kwalifikacji zawodowych;
3)
stopień znajomości języków obcych;
4)
doświadczenie w pełnieniu służby lub wykonywaniu pracy poza granicami państwa;
5)
umiejętności posługiwania się technikami informatycznymi;
6)
posiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
§  13.
1.
Ocenę końcową kandydata oraz wnioski dotyczące możliwości przyjęcia go do służby w jednostkach (komórkach) organizacyjnych SKW szef komórki organizacyjnej, o której mowa w § 4, przedstawia Szefowi SKW, który podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu w stosunku do kandydata.
2.
Ocenę, wnioski i decyzję, o których mowa w ust. 1, zamieszcza się w kwestionariuszu osobowym.
§  14.
Szef komórki organizacyjnej, o której mowa w § 4, powiadamia pisemnie kandydata o możliwości przyjęcia lub odmowie przyjęcia go do służby w SKW.
§  15.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK  1

WZÓR

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY KANDYDATA DO SŁUŻBY W SŁUŻBIE KONTRWYWIADU WOJSKOWEGO

1 Załącznik zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 18 sierpnia 2006 r. (Dz.U.06.150.1083) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 23 sierpnia 2006 r. Zmiany nie zostały naniesione na tekst.

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2006.137.978

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Postępowanie kwalifikacyjne wobec kandydatów do służby w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.
Data aktu: 26/07/2006
Data ogłoszenia: 31/07/2006
Data wejścia w życie: 31/07/2006