Trzeci protokół dodatkowy do Konstytucji Światowego Związku Pocztowego, sporządzonej w Wiedniu dnia 10 lipca 1964 r. Hamburg.1984.07.27.

TRZECI PROTOKÓŁ DODATKOWY,
sporządzony w Hamburgu dnia 27 lipca 1984 r.
do Konstytucji Światowego Związku Pocztowego, sporządzonej w Wiedniu dnia 10 lipca 1964 r.

W imieniu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej

RADA PAŃSTWA

POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ

podaje do powszechnej wiadomości:

W dniu 27 lipca 1984 r. został sporządzony w Hamburgu Trzeci protokół dodatkowy do Konstytucji Światowego Związku Pocztowego w następującym brzmieniu:

Trzeci protokół dodatkowy do Konstytucji Światowego Związku Pocztowego

Pełnomocnicy rządów krajów członkowskich Światowego Związku Pocztowego, zebrani na kongresie w Hamburgu, zgodnie z artykułem 30 ustęp 2 Konstytucji Światowego Związku Pocztowego, sporządzonej w Wiedniu dnia 10 lipca 1964 r., przyjęli, z zastrzeżeniem ratyfikacji, następujące zmiany do wymienionej konstytucji:

Artykuł  I

(Artykuł 13 zmieniony)

Organy Związku

1.
Organami Związku są: Kongres, Rada Wykonawcza, Rada Doradcza Studiów Pocztowych i Biuro Międzynarodowe.
2.
Stałymi organami Związku są: Rada Wykonawcza, Rada Doradcza Studiów Pocztowych i Biuro Międzynarodowe.
Artykuł  II

Artykuł 16

Konferencje administracyjne

(Artykuł 16 uchylony)

Artykuł  III

Artykuł 19

Komisje specjalne

(Artykuł 19 uchylony)

Artykuł  IV

(Artykuł 20 zmieniony)

Biuro Międzynarodowe

Działający w siedzibie Związku urząd centralny pod nazwą Biuro Międzynarodowe Światowego Związku Pocztowego, kierowany przez Dyrektora Generalnego i podlegający kontroli ze strony Rady Wykonawczej służy jako organ łącznikowy, informacyjny i konsultacyjny dla zarządów pocztowych.

Artykuł  V

(Artykuł 31 zmieniony)

Zamiany Regulaminu generalnego, Konwencji i porozumień

1.
Regulamin generalny, Konwencja i porozumienia ustalają warunki, od których zależy zatwierdzenie wniosków ich dotyczących.
2.
Akty wymienione w ustępie 1 wchodzą w życie jednocześnie i mają jednakowy okres obowiązywania. Z dniem ustalonym przez Kongres dla wejścia w życie tych aktów, odpowiednie akty poprzedniego Kongresu tracą moc obowiązującą.
Artykuł  VI

Przystąpienie do protokołu dodatkowego i do innych aktów Związku

1.
Kraje członkowskie, które nie podpisały niniejszego protokołu, mogą do niego przystąpić w każdej chwili.
2.
Kraje członkowskie, które są stronami aktów znowelizowanych przez Kongres, a które ich nie podpisały, zobowiązane są przystąpić do nich w jak najkrótszym czasie.
3.
Dokumenty przystąpienia dotyczące przypadków wymienionych w ustępach 1 i 2 są przekazywane drogą dyplomatyczną rządowi Konfederacji Szwajcarskiej, który zawiadamia o ich złożeniu kraje członkowskie.
Artykuł  VII

Wejście w życie i okres obowiązywania protokołu dodatkowego do Konstytucji Światowego Związku Pocztowego

Niniejszy protokół dodatkowy wejdzie w życie dnia 1 stycznia 1986 r. i pozostanie w mocy przez czas nieokreślony.

Na dowód czego, pełnomocnicy rządów krajów członkowskich sporządzili niniejszy protokół dodatkowy, który ma tę samą moc i to samo znaczenie, jak gdyby jego postanowienia były zamieszczone w samym tekście Konstytucji, i podpisali go w jednym egzemplarzu, który zostanie złożony w archiwach rządu Konfederacji Szwajcarskiej. Jeden odpis protokołu będzie dostarczony każdej Stronie przez rząd kraju, w którym odbył się Kongres.

Sporządzono w Hamburgu dnia 27 lipca 1984 r.

Po zaznajomieniu się z powyższym protokołem Rada Państwa uznała go i uznaje za słuszny zarówno w całości, jak i każde z postanowień w nim zawartych; oświadcza, że wymieniony protokół jest przyjęty, ratyfikowany i potwierdzony, oraz przyrzeka, że będzie niezmiennie zachowywany.

Na dowód czego wydany został akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Dano w Warszawie dnia 29 grudnia 1987 r.

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1996.36.154

Rodzaj: Umowa międzynarodowa
Tytuł: Trzeci protokół dodatkowy do Konstytucji Światowego Związku Pocztowego, sporządzonej w Wiedniu dnia 10 lipca 1964 r. Hamburg.1984.07.27.
Data aktu: 27/07/1984
Data ogłoszenia: 27/03/1996
Data wejścia w życie: 01/01/1986